Balkon Tavanından Su Damlıyor – 100% Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Bayrampaşa da bulunan dublex evimde yağmur yağdığı zaman balkon tavanından su damlıyordu. Sorunun çözümü için mahallede bulunan nalbur aracılığı ile normal bir usta çağırdım. Çatı ustası olan arkadaş bir inceleme yaptı sonra gelip bazı düzeltmeler yaptı. Usta en son işim bitti deyip daha da sorun olmayacağını söyledi. İlk yağmur yağdığında aynı sorunu yine yaşadık bizim ustaya da tekrar ulaşamadık.

Sonra internette araştırırken bu işlerin göz ile kontrol edilerek değil kırmadan su kaçağı tespiti yapan kameralı ve dinleme cihazlarını kullanan tesisat firmaları ile çözüldüğünü buldum. Araştırma yaparken mobil tesisat araçlarıyla hizmet veren Toprak Tesisatı buldum.30 dk da gelip kameralı makine ve dinleme cihazı ile su kaçak tespiti yaptılar. Üst kat balkonunda sadece bir fayans kırıp aynı gün tamirini de yaptılar. Terasım hiç tamir görmemiş gibi. Teşekkür ederim.

Ayrıca gördüğüm kadarıyla bu tarz sorunlara yağmur gider borularında yaşanan tıkanıklıklarda sebep oluyormuş. Buna benzer pimaş borularında oluşan gider tıkanıklık sorunlarında da robotlarla kırmadan tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.