Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Tıkanıklık Açma Tuvalet Açma Gider Açma Lavabo Açma Pimaş Açma Kaçak Su Tespiti Su Kaçağı Bulma İstanbul Tesisatçı Acil Tesisatçı Su Sızıntısı Tespit Patlak Boru Bulma

100% Su Kaçağı Tespiti

0 ( 537 ) 953 73 13

7/24 TIKANIKLIK AÇMA

0 ( 537 ) 953 73 13
Biz Sizi Arayalım
0 ( 212 ) 434 58 38

30 Dk Acil Tesisatçı

Çevrimiçi
Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Tıkanıklık Açma Tuvalet Açma Gider Açma Lavabo Açma Pimaş Açma Kaçak Su Tespiti Su Kaçağı Bulma İstanbul Tesisatçı Acil Tesisatçı Su Sızıntısı Tespit Patlak Boru Bulma

100% Su Kaçağı Tespiti

0 ( 537 ) 953 73 13

7/24 TIKANIKLIK AÇMA

0 ( 537 ) 953 73 13

Biz Sizi Arayalım

0 ( 212 ) 434 58 37

30 Dk Acil Tesisatçı

Çevrimiçi

Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kırmadan kombi su kaçağı tamiri bütün su kaçağı tamirlerinde uygulanamaz. Kırmadan su kaçağı tamiri yöntemi sadece kalorifer yani ısıtma tesisatı borularında olan su kaçaklarının tamirinde kullanılır. Sıcak, soğuk ve pis su borularındaki su kaçakları kırmadan tamir edilemez.

Hemen AraFiyat Al
 1. Anasayfa
 2. Toprak Tesisat
 3. Su Tesisatı
 4. Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl...
Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombi Su Kaçağı Tamiri 100% Kırmadan Nasıl Yapılır?

Kırmadan kombi su kaçağı tamiri bütün su kaçağı tamirlerinde uygulanamaz. Kırmadan su kaçağı tamiri yöntemi sadece kalorifer yani ısıtma tesisatı borularında olan su kaçaklarının tamirinde kullanılır. Sıcak, soğuk ve pis su borularındaki su kaçakları kırmadan tamir edilemez. 

Kombinin suyunda azalma olursa, kalorifer tesisatında su kaçağı olduğunun belirtisidir. Lütfen tesisatınıza müdehale ettirmenden bize arayınız.

Kombinin Suyu Azalıyor Sebep Ne Olabilir?

Kombinin Suyu Azalıyor Sebep Ne Olabilir?

Kombinin Suyu Azalıyor Sebep Ne Olabilir?

Kombi suyunun eksilmesi kombi kaynaklı arızadan da meydana gelebilir. Bunun yanı sıra tesisattaki küçük bir kaçaktan dolayı da, kombi suyu azalabilir. Bu küçük su kaçağı alt kat ve kendi evinizde hemen belirti göstermeyebilir.

Kombi de sürekli su azalması oluyor her gün su ilavesi yapmak zorunda mı kalıyorsunuz. Kombinin kalorifer ısıtması çalışmayıp sıcak su normal çalışıyorsa kırmadan kombi su kaçağı tamiri yapılması için kombinin ısıtma kademesinin de aktif olması gereklidir. Bunun nedeni sisteme ilave edilen kırmadan su kaçağı tamiri ilacı, sıcak su ile sürekli devir daim olursa su kaçağını kapatmada etkili olacaktır.Isınmamış bir kalorifer sisteminde su kaçakları kırmadan tamir edilemez.

Kombinin genleşme tankı, üç yollu vana, kombi yan boruları gibi parçaların arızalanması nedeniyle de kombinin suyu azalabilir. İşinde uzman bir kombi servisi ile irtibata geçiniz.

Evinden tavanından su geliyorsa ne yapılmalıdır? Üst kattan tavana su akıyor gibi su kaçağı şikayetine yoğun olarak rastlanmaktadır. Binanızda ki bu sızıntıyı bulmak için cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisatçılardan yardım almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Su tesisatındaki arızalarının nedenlerini araştırmadan lütfen evinizi kırdırtmayın.

Tesisatın kaçak yapma nedenleri arasında eskimiş yıpranmış malzeme kullanımı ve yanlış kaynak yapma yani usta hatası vardır. Su sızıntılarının önüne geçmek mümkün değildir ama işinizi tecrübeli ustalara yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Tuvalet, lavabo, süzgeç, klozet, pimaş borularında, yağmur borularında meydana gelen tıkanıklıklarda tesisata zarar veren tıkanıklık açıcıları kullanmayın. Firmamız her türlü tıkanıklık sorununda 7/24 robotlarla kırmadan tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Tıkanıklık açma konusunda detaylı bilgi ve fiyat almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Su kaçaklarında cihaz sistemi kullanılmadığı sürece etraf kırılıp dökülmeye başlar ve yapının gereksiz kırılması durumunda onlarca masraf ile karşılaşırsınız. İstanbul su kaçağı tespiti firmamız sunduğu geniş servis ağı ile halkımıza hizmet vermekten gurur duymaktadır.

İstanbul ve komşu illere hizmet için 7/24 hazır olan firmamız

 • tesisat basınç kontrol sistemi,
 • dinleme sistemi,
 • görüntüleme sistemi ,
 • termal kamera sistemi ile servislerini vermektedir. 

Su kaçağı tespiti işlemi mutlaka cihaz kullanılarak yapılmalıdır. Gelişigüzel yapılan kırımlarda hem bulmak zor olacak hem de ardında bıraktığı masraf çok fazla olacaktır. Kırmadan su kaçağı bulma sistemleri sayesinde sıradan tesisatçıların kırım yapmasına son veriyoruz gereksiz masraflara son veriyoruz. Vakit kaybetmeden su kaçak tespit firmamızı arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kalorifer tesisatındaki su kaçakları kırmadan tamir edilirse hem tesisata zarar verilmemiş olur hem tamir sırasında petek temizliği yapılmış olacaktır. Kırmadan kombi su kaçağı tamir kimyasalları gelişmiş mühendislik araştırmaları sonucu piyasaya sunulan ürünler olduğu için kombiye yada tesisata zarar vermesi söz konusu değildir.

Kalorifer tesisatı kaçakları su kaçağı tespit cihazları ile bulunabilir ancak işlem sadece tespit aşamasından ibaret değildir. Su sızıntısı parke, seramik veya dolap altında çıkabileceği için tamir kısmı da önemlidir. Parkenin veya dolapların demontaj ve montajı ayrı bir maliyettir. 

Kombi Su Kaçağı Tamirini 100% Kırmadan Yapan Tesisatçı

Kırmadan su kaçağı tamirinin yapılması için aşağıdaki işlemlerin sırasıyla yapılması gereklidir;

 • İlk olarak ısıtma tesisatının detaylı temizliğinin yapılması gerekir. 
 • Petek temizliği yapılırken kombiye zarar gelmemesi için su giriş çıkışını engelliyoruz.
 • Temizlik sonrası su kaçağını kapatan ilacı herhangi bir petekten sisteme ilave ediyoruz. İlaç koyulan peteğin musluklarının kapalı olmalıdır.
 • Su kaçağı tamir kimyasalının kombi filtresini tıkamaması için yerinden çıkartılır. Kırmadan su kaçağı tamiri bittikten sonra filtre geri takılabilir.
 • Sonrasında bütün peteklerin bolca havası alınmalıdır. Bütün peteklerin havası alındıktan sonra ilaç koyulan petek açılmalı ve ilacın bütün tesisata yayılması sağlanmalıdır. 
 • Ortalama 60-70 derece ısıda çalıştırılan kombi ile birlikte, ilaç 10 ile 24 saat içinde ilaç borudaki delik bölgeyi otomatik olarak kapatacaktır.
 • Bu işlem sürerken kombide su azalması olursa sürekli su ilave edilir.
 • İşlem tamamlandıktan sonra kalorifer sistemi tamamen kapatılır. Tesisat tamamen soğuyana kadar açılmamalıdır. Tesisat soğuma işlemi bittikten sonra istenildiği vakit ve derecede kalorifer tesisatınızı açabilirsiniz.
Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Garantili mi?

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Garantili mi?

Kırmadan Kombi Su Kaçağı Tamiri Garantili mi?

Kombi su kaçağı tamirinde en önemli üç nokta şunlardır;

 • Düzgün bir petek temizleme yapılması
 • Sisteme yetecek seviyede su kaçağını kapatan kimyasal konulması
 • Kaliteli bir kimyasal ilaç kullanılması
 • Doğru uygulama yapılması

Yukarıda anlatılan işlemler düzgün yapılırsa yapılan işlemde sorun çıkmayacaktır. Firmamız su kaçağı tamir kimyasalı olarak Dr Reep kullanmaktadır. İlgili ürün kırmadan kombi su kaçağı tamiri konusunda işini en iyi yapan firma olarak daima ön plandadır. 

Kırmadan su kaçağı tamiri öncesi makine ile yaptığımız petek temizliği ile petekleriniz güzelce temizlenmektedir. Zaten kırmadan kombi su kaçağı tamiri yapılırken en uzun süren işlem petek temizliğidir. 

Bunun yanı sıra kombi su kaçağı tamiri uygulama konusunda yetişmiş uzman personelimiz ile gerçekten içimiz çok rahat durumdadır. Evinize gelen her personel gerekli eğitimleri tamamlamış kendi bünyemizde çalışan kişilerdir.

100% Kırmadan ve Garantili Su Kaçağı Tespiti

Garantili kırmadan su kaçağı tespiti için İstanbul’da hemen servis talebinde bulunabilirsiniz

7/24 Kameralı Tıkanıklık Açma Servisi

İstanbul tıkanıklık açma firması olarak gider tıkanmalarına kırmadan çözüm üretiyoruz.Tuvalet tıkanıklığını 10 dk açıyoruz.

Kırmadan Tespit ve 2 Yıl Garantili Tamirat

Arızanın tamiratını tespit sonrası hemen garantili olarak yapıyoruz.Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz.

SSS

SU TESİSATI - TIKANIKLIK AÇMA - SIK SORULAN SORULAR

Toprak Tesisat hangi hizmetleri veriyor?

Toprak Tesisat firmamız 1988’den günümüze kadar 35+ yıllık tecrübesiyle her türlü tesisat sorunlarına çözüm ortağı olmak için İstanbul ve çevre illerde hizmet vermektedir. Uzun yıllardır devam eden sıhhi tesisat tecrübesiyle binlerce mutlu müşteri ile bir çok referansa sahip olan firmamız İstanbul’un bütün ilçelerine ve çevre illerde sıhhi tesisat hizmetini 7/24 en uygun fiyatlarla vermektedir.

Su tesisatında neden sızıntı ve kaçaklar olur?

 1. Yaşlanma ve aşınma: Su tesisatı malzemeleri zamanla aşınabilir veya yaşlanabilir. Bu durumda, borular çatlama, delinme veya paslanma gibi problemlerle karşı karşıya kalabilir ve su kaçırabilir.
 2. Montaj hatası: Su tesisatı malzemelerinin yanlış montajı veya kötü bir şekilde kurulumu da sızıntılara neden olabilir. Boruların yanlış bağlantıları, contaların doğru şekilde takılmaması veya bağlantıların sıkılaştırılmaması gibi hatalar, sızıntıların oluşmasına neden olabilir.
 3. Basınç problemleri: Yüksek su basıncı, borularda hasar veya sızıntıya neden olabilir. Aynı şekilde, düşük su basıncı da boruların içinde suyun yavaşlamasına ve birikmesine neden olabilir, bu da boruların çürümesine veya paslanmasına yol açabilir.
 4. Dış etkenler: Su tesisatı boruları, dış etkenlerin etkisi altında kalabilir. Örneğin, kökler, toprak kayması veya yapısal hareketler gibi faktörler boruların hasar görmesine ve sızıntı oluşmasına neden olabilir.
 5. Malzeme kalitesi: Su tesisatı malzemeleri, kalitesiz veya düşük kaliteli malzemelerden yapıldığında, zamanla aşınma ve hasara daha açık hale gelebilir. Bu durumda, boruların sızıntıya neden olması muhtemeldir.

Kameralı su kaçak tespiti nasıl yapılır?

Kırmadan su kaçağı tespitinde tesisat ustalarımız ilk işlem olarak şebeke suyunu kontrol etmektedir, sızdırmazlık testleri uygular eğer bir sorun var ise akustik dinleme cihazı ile sorunlu bölgeyi tek fayansta bulur ve onarımlarını sadece o bölüm içinde 2 yıl garantili olarak gerçekleştirir.

Su kaçağı kesin olarak nasıl bulunur?

Su kaçağının kesin olarak varlığı tespit edilir. Su sızıntısının nerede olduğunu tespit etmeniz tamamen tahminlere dayalı olabilir. Her su kaçağı, su sayacının hızlı dönmesine sebep olmaz. Zamanla sızan su çatlağı büyüterek daha fazla akmaya başlar.

Tavandan su akıyor ne yapmam lazım?

Üst kattan tavana su akıyor gibi su kaçağı şikayetine yoğun olarak rastlanmaktadır. Binanızda ki bu sızıntıyı bulmak için cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisatçılardan yardım almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Su tesisatındaki arızalarının nedenlerini araştırmadan lütfen evinizi kırdırtmayın

Su kaçağı belirtileri nelerdir?

Evdeki su kaçaklarının belirtileri genelde tavanların sararması, küflenmesi, pis kokular ve su damlacıklarının bir öbek halinde birikmesi şeklinde kendini göstermektedir. Sizin de su tesisatı kaçağı şüpheleriniz varsa firmamızı aramanız ve randevu almanız gerekmektedir. Yeriniz neresi olursa olsun İstanbul'da en uygun su kaçak tespit fiyatları ile 7/24 hizmet veriyoruz. Tesisat kaçak kontrolü yaptırmak istiyorsanız hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

Kombi suyu sürekli azalıyorsa sebep nedir?

Kombi suyunda eksilmeler meydana geliyor ise kendi dairenizin duvarlarında bir metreyi geçmeyen kabartılar ve karartılar var ise kalorifer tesisatında ufak bir kaçak var demektir. Firmamız bu noktada su kaçağı tespiti yöntemi de uygulayabilir, kimyasal ilaçla su kaçağını kapama yöntemini de uygulayabilir. Kimyasal ile kapanırsa hiç bir yer kırılmayacak size ek fayans masrafı çıkmayacak garantili bir yöntemdir.

Kırmadan su kaçağı bulmanın faydaları nelerdir?

Bu şekilde alacağınız önlem zamandan ve paradan tasarruf da sağlayacaktır. Eşyalarınız da zarar görmek durumunda kalmayacaktır. Evinizde kaçak olup olmadığını öğrenmek istiyor ya da böyle bir durum yaşıyor ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız su kaçağı tespiti ve tamiri hizmetleri vermekte olan firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul su tesisat firmaları?

Klozet iç takım değiştirme musluk tamiri işlemleriniz için İstanbul'da 7/24 mobil tesisat ekibimiz ile 45 dakika içinde servis yerine ulaşmaktayız. Mobil tesisat ustalarıyla Asya ve Avrupa yakasında en yakın tesisatçı olarak her türlü tesisat sorununuza hızlı ve garantili çözümler üretiyoruz.

Tıkanıklıklar neden kırılmadan açılmalıdır?

Tıkanıklık açma işlemlerinin kırmadan yapılması önem arz etmektedir. Eski nesil uygulamalarda tesisat firmalarının karşılaştığı sorunlarda direkt olarak kırma işlemi yaptığı görülmektedir. Kırma işlemi esnasında etrafın kirlenmesi, yaşam alanındaki estetiğin bozulması söz konusudur. Tıkanık açma işlemi sırasında yapılan tıkanıklık bölgesinin aktif olmaması da sizler için ciddi sorunlar doğuracaktır.

Robotla tıkanıklık açma nasıl yapılır?

Tıkanıklık açma işleminde duruma göre, tıkanıklık açma robotu, pupper, görüntüleme için kameralı robot, kimyasal ilaç ve yıkama için basınçlı özel yıkama makinesi gerekli görüldüğünde kullanılmaktadır. Tıkanıklığın durumuna ve müşteri isteğine göre firmamızda her türlü teknolojik araç ve hizmet mevcuttur.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?

Tuvalet tıkanıklıkları hem kötü koku oluşması hem de ortamın kirlenmesi sonucu sağlıksız koşulların oluşması nedeniyle oldukça rahatsız edici sorunlardır. Bu tıkanıklıklara eğer dikkatli bir şekilde müdahale edilmezse gider boruları ek yerlerinden oynayabilir, delinebilir, alt kata ve kendi dairemizde su sızıntıları ve su kaçağı gibi ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Pimaş boru tıkanıklığı nasıl açılır?

Pimaş tıkanıklıklarının profesyonel bir müdahale ile açılmasına ihtiyaç vardır. Bu kapsamda firmamızdan en iyi hizmeti alacağınıza emin olabilirsiniz. Uzman sıhhi tesisat ekibine sahip firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine 45 dakika içinde ulaşmaktadır.

Lavabo açıcıların zararları nelerdir?

Bu kimyasal ürünler giderlerde oluşan tıkanıkları açmak için kullanılırlar. Ancak çok fazla kullanıldıklarında borulara zarar verebilirler. Her tıkanıklıkta bu ürünleri kullanırsanız zamanla lavabo boruları aşınacak, contalar zarar görecek ve çatlamalar meydana gelecektir. Bunun sonucu olarak su sızıntıları ve su kaçakları oluşacaktır.

Şimdi Teklif Al
1
7/24 bize yazın. Hemen cevap veriyoruz.
7/24 Hemen Fiyat Al
Merhaba,

İstanbul'da 100% su kaçağı bulma ve 7/24 tıkanıklık açma hizmet veriyoruz. Su kaçağını tespit edemezsek veya tıkanıklığı açamazsak ücret talep etmiyoruz.

2 yıl garantili hizmet veriyoruz.