Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kırmadan kombi su kaçağı tamiri bütün su kaçağı tamirlerinde uygulanamaz. Kırmadan su kaçağı tamiri yöntemi sadece kalorifer yani ısıtma tesisatı borularında olan su kaçaklarının tamirinde kullanılır. Sıcak, soğuk ve pis su borularındaki su kaçakları kırmadan tamir edilemez.

Hemen AraFiyat Al
 1. Anasayfa
 2. Toprak Tesisat
 3. Su Tesisatı & Sıhhi Tesisat
 4. Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl...
Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombi Su Kaçağı Tamiri 100% Kırmadan Nasıl Yapılır?

Kırmadan kombi su kaçağı tamiri bütün su kaçağı tamirlerinde uygulanamaz. Kırmadan su kaçağı tamiri yöntemi sadece kalorifer yani ısıtma tesisatı borularında olan su kaçaklarının tamirinde kullanılır. Sıcak, soğuk ve pis su borularındaki su kaçakları kırmadan tamir edilemez. 

Kombinin suyunda azalma olursa, kalorifer tesisatında su kaçağı olduğunun belirtisidir. Lütfen tesisatınıza müdehale ettirmenden bize arayınız.

Kombinin Suyu Azalıyor Sebep Ne Olabilir?

Kombinin Suyu Azalıyor Sebep Ne Olabilir?

Kombinin Suyu Azalıyor Sebep Ne Olabilir?

Kombi suyunun eksilmesi kombi kaynaklı arızadan da meydana gelebilir. Bunun yanı sıra tesisattaki küçük bir kaçaktan dolayı da, kombi suyu azalabilir. Bu küçük su kaçağı alt kat ve kendi evinizde hemen belirti göstermeyebilir.

Kombi de sürekli su azalması oluyor her gün su ilavesi yapmak zorunda mı kalıyorsunuz. Kombinin kalorifer ısıtması çalışmayıp sıcak su normal çalışıyorsa kırmadan kombi su kaçağı tamiri yapılması için kombinin ısıtma kademesinin de aktif olması gereklidir. Bunun nedeni sisteme ilave edilen kırmadan su kaçağı tamiri ilacı, sıcak su ile sürekli devir daim olursa su kaçağını kapatmada etkili olacaktır.Isınmamış bir kalorifer sisteminde su kaçakları kırmadan tamir edilemez.

Kombinin genleşme tankı, üç yollu vana, kombi yan boruları gibi parçaların arızalanması nedeniyle de kombinin suyu azalabilir. İşinde uzman bir kombi servisi ile irtibata geçiniz.

Evinden tavanından su geliyorsa ne yapılmalıdır? Üst kattan tavana su akıyor gibi su kaçağı şikayetine yoğun olarak rastlanmaktadır. Binanızda ki bu sızıntıyı bulmak için cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisatçılardan yardım almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Su tesisatındaki arızalarının nedenlerini araştırmadan lütfen evinizi kırdırtmayın.

Tesisatın kaçak yapma nedenleri arasında eskimiş yıpranmış malzeme kullanımı ve yanlış kaynak yapma yani usta hatası vardır. Su sızıntılarının önüne geçmek mümkün değildir ama işinizi tecrübeli ustalara yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Tuvalet, lavabo, süzgeç, klozet, pimaş borularında, yağmur borularında meydana gelen tıkanıklıklarda tesisata zarar veren tıkanıklık açıcıları kullanmayın. Firmamız her türlü tıkanıklık sorununda 7/24 robotlarla kırmadan tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Tıkanıklık açma konusunda detaylı bilgi ve fiyat almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Su kaçaklarında cihaz sistemi kullanılmadığı sürece etraf kırılıp dökülmeye başlar ve yapının gereksiz kırılması durumunda onlarca masraf ile karşılaşırsınız. İstanbul su kaçağı tespiti firmamız sunduğu geniş servis ağı ile halkımıza hizmet vermekten gurur duymaktadır.

İstanbul ve komşu illere hizmet için 7/24 hazır olan firmamız

 • tesisat basınç kontrol sistemi,
 • dinleme sistemi,
 • görüntüleme sistemi ,
 • termal kamera sistemi ile servislerini vermektedir. 

Su kaçağı tespiti işlemi mutlaka cihaz kullanılarak yapılmalıdır. Gelişigüzel yapılan kırımlarda hem bulmak zor olacak hem de ardında bıraktığı masraf çok fazla olacaktır. Kırmadan su kaçağı bulma sistemleri sayesinde sıradan tesisatçıların kırım yapmasına son veriyoruz gereksiz masraflara son veriyoruz. Vakit kaybetmeden su kaçak tespit firmamızı arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombi Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Kalorifer tesisatındaki su kaçakları kırmadan tamir edilirse hem tesisata zarar verilmemiş olur hem tamir sırasında petek temizliği yapılmış olacaktır. Kırmadan kombi su kaçağı tamir kimyasalları gelişmiş mühendislik araştırmaları sonucu piyasaya sunulan ürünler olduğu için kombiye yada tesisata zarar vermesi söz konusu değildir.

Kalorifer tesisatı kaçakları su kaçağı tespit cihazları ile bulunabilir ancak işlem sadece tespit aşamasından ibaret değildir. Su sızıntısı parke, seramik veya dolap altında çıkabileceği için tamir kısmı da önemlidir. Parkenin veya dolapların demontaj ve montajı ayrı bir maliyettir. 

Kombi Su Kaçağı Tamirini 100% Kırmadan Yapan Tesisatçı

Kırmadan su kaçağı tamirinin yapılması için aşağıdaki işlemlerin sırasıyla yapılması gereklidir;

 • İlk olarak ısıtma tesisatının detaylı temizliğinin yapılması gerekir. 
 • Petek temizliği yapılırken kombiye zarar gelmemesi için su giriş çıkışını engelliyoruz.
 • Temizlik sonrası su kaçağını kapatan ilacı herhangi bir petekten sisteme ilave ediyoruz. İlaç koyulan peteğin musluklarının kapalı olmalıdır.
 • Su kaçağı tamir kimyasalının kombi filtresini tıkamaması için yerinden çıkartılır. Kırmadan su kaçağı tamiri bittikten sonra filtre geri takılabilir.
 • Sonrasında bütün peteklerin bolca havası alınmalıdır. Bütün peteklerin havası alındıktan sonra ilaç koyulan petek açılmalı ve ilacın bütün tesisata yayılması sağlanmalıdır. 
 • Ortalama 60-70 derece ısıda çalıştırılan kombi ile birlikte, ilaç 10 ile 24 saat içinde ilaç borudaki delik bölgeyi otomatik olarak kapatacaktır.
 • Bu işlem sürerken kombide su azalması olursa sürekli su ilave edilir.
 • İşlem tamamlandıktan sonra kalorifer sistemi tamamen kapatılır. Tesisat tamamen soğuyana kadar açılmamalıdır. Tesisat soğuma işlemi bittikten sonra istenildiği vakit ve derecede kalorifer tesisatınızı açabilirsiniz.
Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Garantili mi?

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri Garantili mi?

Kırmadan Kombi Su Kaçağı Tamiri Garantili mi?

Kombi su kaçağı tamirinde en önemli üç nokta şunlardır;

 • Düzgün bir petek temizleme yapılması
 • Sisteme yetecek seviyede su kaçağını kapatan kimyasal konulması
 • Kaliteli bir kimyasal ilaç kullanılması
 • Doğru uygulama yapılması

Yukarıda anlatılan işlemler düzgün yapılırsa yapılan işlemde sorun çıkmayacaktır. Firmamız su kaçağı tamir kimyasalı olarak Dr Reep kullanmaktadır. İlgili ürün kırmadan kombi su kaçağı tamiri konusunda işini en iyi yapan firma olarak daima ön plandadır. 

Kırmadan su kaçağı tamiri öncesi makine ile yaptığımız petek temizliği ile petekleriniz güzelce temizlenmektedir. Zaten kırmadan kombi su kaçağı tamiri yapılırken en uzun süren işlem petek temizliğidir. 

Bunun yanı sıra kombi su kaçağı tamiri uygulama konusunda yetişmiş uzman personelimiz ile gerçekten içimiz çok rahat durumdadır. Evinize gelen her personel gerekli eğitimleri tamamlamış kendi bünyemizde çalışan kişilerdir.

100% Kırmadan ve Garantili Su Kaçağı Tespiti

Garantili kırmadan su kaçağı tespiti için İstanbul’da hemen servis talebinde bulunabilirsiniz

7/24 Kameralı Tıkanıklık Açma Servisi

İstanbul tıkanıklık açma firması olarak gider tıkanmalarına kırmadan çözüm üretiyoruz.Tuvalet tıkanıklığını 10 dk açıyoruz.

Kırmadan Tespit ve 2 Yıl Garantili Tamirat

Arızanın tamiratını tespit sonrası hemen garantili olarak yapıyoruz.Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz.

SSS

SU TESİSATI - TIKANIKLIK AÇMA - SIK SORULAN SORULAR

Klozet Tıkanıklığına 100% Kırmadan Çözüm

Soru : Kolay gelsin.Bağcılarda ara kat bir daire kiracı olarak oturuyorum.Eve taşındığımdan beri banyodaki klozet ve yerdeki su gideri sürekli tıkanıyor. Tuvalet kağıdı kullanmıyoruz ve klozete herhangi bir şeyde atılmadı bizim bildiğimiz.Klozet tıkanıklığın çok kötü olduğu durumlarda gider açıcı sıvı döktüm yine etkisi olmadı böyle durumda ne yapılıyor kimlerden hizmet alınıyor acaba?

Cevap : Merhaba Şefik bey.Sürekli tıkanmaların olduğu klozet, banyo süzgeci,lavabo,mutfak gideri gibi evin sık kullanılan giderlerinde sorunun 100% çözümü için kameralı tıkanıklık açma robotları ile izleme yapılması gerekmektedir.Yapılan bu kameralı tıkanıklık açma işlemi sonrasında borulardan tıkanıklığa neyin sebep olduğu ve çözüm ne olacağını işini ehli ustalarımız size izah edecektir.En kısa zaman da tıkanıklık açma servis kaydınızı ( 0 537 953 73 13 ) numaralı telefonumuz üzerinden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yağmur Suyu Gider Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Soru : Merhaba ben dubleks dairede oturuyorum. Evi alalı 3 ay oldu. Yağmur yağdığı zaman terastaki giderden su az gidiyor. Nalbur dan gideri açmak için tel aldım ama 20 santim sonra gitmiyor. Bende süzgecin olduğu yeri kırdım. Beton parçaları vardı temizledim. Sonra hortumu içine sokup su tuttum yine tıkandı gider. Giderin içine kamera ile bakılmasını istiyorum. Nerede ne sorun var tespit edilsin.

Cevap : Hacı bey gider tıkanıklığının sebebini kırmadan kameralı tespit cihazları ile buluyoruz. Gider borusunun içinde ne varsa cihazın ekranında aynen görünmektedir. Firmamızı arayarak gider görüntüleme ve gider tıkanıklığı açma hizmeti için servis kaydı açtırmanız yeterli olacaktır.

Daireyi Lağım Suyu Basıyor Sebebi Ne olabilir?

Soru : İstanbul Sultangazide kiracının oturduğu bodrum kat daire var. Bina 9 yıllık.İki defa daireyi lağım suyu bastı. Üst kattakilerin tuvalet suyu daireden çıkıyor. Parkeler bu yüzden mahvoldu. Bunun neden kaynaklandığının tespitini yaptırmak istiyorum. Bilgi verir misiniz.

Cevap : Tuvalet tıkanmasının birden fazla sebebi olabilir. Bina sakinleri tarafından tuvalete atılan tuvalet kağıdı,ıslak mendil,bez ve diğer yabancı maddelerden kaynaklanabilir. Bunun dışından binanın ana gider borularında olan yapısal sorunlar nedeniyle dairenizde taşmalar olabilir. Kameralı cihazlar ile binanın ana gider borularının kontrollerini kırmadan yapıyoruz. Tuvalet tıkanmasına ve lağım taşmasına sebebiyet veren hususu kesin olarak tespit ediyoruz. Bunun dışında binanızın rögar ve yağmurluk giderleri de kontrol ediliyor. Bizimle irtibata geçerseniz yardımcı oluruz

100% Kırmadan Tuvalet Açma Yapıyor musunuz?

Soru : Merhaba.5 katlı bir binada dublex dairede oturuyorum.Hem üst katta  hemde alt katta tuvalet var ikisi de klozet.5 yaşında ki oğlum biz yokken tuvalete temizlik bezini atıp sifonu çekmiş.Bir kaç gündür hiç sorun yaşamıyorduk ancak son zamanlarda tuvalet sadece suyu çekiyor ama diğer giderler gitmiyor.Belki çözüm olur diye kimyasal boru tıkanıklığı açma sıvısı kullandım ama oda fayda vermedi.Siz evde yada bina da diğer yerlerde  herhangi bir yeri kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma yapıyor musunuz. Ayrıca kırmadan tuvalet açma işlem ücreti nedir tahmini ne kadar sürer.Çalışan insanlar olduğumuz için bizim evde olduğumuz saatlerde gelmeniz gerekecektir.

Cevap : Merhaba.İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farksız kırmadan ve kesinlikle hiç bir yere zarar vermeden tıkanıklık açma servisimizvardır.Yaşamakta olduğunuz sorunları daha önce defalarca garantili olarak çözmüş tuvalet tıkanıklığı açma servisi olarak doğru yerde olduğunuzu söylemek isteriz. Arzu ederseniz 7/24 çalışan kırmadan tıkanıklık açma ustalarımız evinize gelip özel tıkanıklık açmarobotları ile 30 dk da sorununuz garantili olarak çözer.

Şimdi Teklif Al
1
7/24 bize yazın. Hemen cevap veriyoruz.
7/24 Hemen Fiyat Al
Merhaba,

İstanbul'da 100% su kaçağı bulma ve 7/24 tıkanıklık açma hizmet veriyoruz. Su kaçağını tespit edemezsek veya tıkanıklığı açamazsak ücret talep etmiyoruz.

2 yıl garantili hizmet veriyoruz.