Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Tıkanıklık Açma Tuvalet Açma Gider Açma Lavabo Açma Pimaş Açma Kaçak Su Tespiti Su Kaçağı Bulma İstanbul Tesisatçı Acil Tesisatçı Su Sızıntısı Tespit Patlak Boru Bulma

100% Su Kaçağı Tespiti

0 ( 537 ) 953 73 13

7/24 TIKANIKLIK AÇMA

0 ( 537 ) 953 73 13
Biz Sizi Arayalım
0 ( 212 ) 434 58 38

30 Dk Acil Tesisatçı

Çevrimiçi
Su Kaçağı Tespiti Kırmadan Tıkanıklık Açma Tuvalet Açma Gider Açma Lavabo Açma Pimaş Açma Kaçak Su Tespiti Su Kaçağı Bulma İstanbul Tesisatçı Acil Tesisatçı Su Sızıntısı Tespit Patlak Boru Bulma

100% Su Kaçağı Tespiti

0 ( 537 ) 953 73 13

7/24 TIKANIKLIK AÇMA

0 ( 537 ) 953 73 13

Biz Sizi Arayalım

0 ( 212 ) 434 58 37

30 Dk Acil Tesisatçı

Çevrimiçi

Su Basınç Düşürücü Nedir?

Su basınç düşürücü şebeke hattından ev veya işyerinize gelen suyun basıncını dengelemek için her dairenin su sayacının yanına veya bina ana kolon borusuna montaj edilir. Bazı binaların girişinde su basınç düşürücü olsa da mal sahipleri isteği üzerine kendi daire girişlerine su basınç regülatörü taktırabilir. Basınç düşürücü ile özellikle geceleri olan su borusu patlamaları engellenip kombi, çamaşır makinası gibi su ile çalışan hassas makinalarda oluşabilecek hasar ve su kaçakları engellenebilir.

Hemen AraFiyat Al
 1. Anasayfa
 2. Toprak Tesisat
 3. Su Tesisatı
 4. Su Basınç Düşürücü Nedir?
Su Basınç Düşürücü Nedir?

Su Basınç Düşürücü Nedir?

Su basınç düşürücü nereye takılır?

 • Bina su sayaçlarının önüne
 • Daire su sayaçlarının yanına, su sayacından sonra takılır.
 • Çamaşır makinesi su girişi öncesinde
 • Pompa ve hidrofor tesisat girişine
 • Kombiyi yüksek basınçtan korumak için su girişine
 • Termosifonun yüksek basınçtan zarar görmesini engellemek için su girişine takılır.

Su Basınç Düşürücü Su Kaçağını Önler mi?

Su basınç düşürücü vanalar tesisatlarda su basıncını dengeleyici ekipman olarak kullanılır. Yapılış aşamasından bu yana sorunlu olan ve sürekli su kaçağı meydana gelen tesisatlarda su kaçağını önlemek için takılabilir. 

Gece saatlerinde şebeke suyu basıncında artış olur. Birçok evde gece saatlerinde su kaçağı meydana gelir. Bu arızaların bir kısmı yüksek basınçtan kaynaklıdır. Ancak bazen basınç düşürücü takılmasına rağmen bazı evlerde sürekli su kaçağı meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda tesisatı komple yeniletmeniz daha iyi olacaktır. Tesisatı komple yenileme imkanınız yok ise, örneğin sadece banyoda su kaçağı oluyorsa, banyo kısmının tesisatı komple değiştirilebilir.Kırmadan noktasal su kaçağı tespiti yaptırmak için >> topraktesisat.com/su-kacagi-tespiti-su-kacak-tespiti sayfamızı ziyaret edebilisiniz.

Ayrıca hava tesisatı, gaz tesisatları, akışkanlığı olan ve korozyona maruz kalmayan tesisatlarda kullanılabilir. 

Su İçin Basınç Düşürücü

Su için basınç düşürücü montajı su ile çalışan elektronik makineler, rezervuar iç takımları, batarya ve muslukların zarar görmemesi için faydalı olur. Bina girişine basınç düşürücü takılabileceğini yukarıda söylemiştik. Ancak özellikle son katlara doğru çıkan suyun basıncı azalış gösterebilir. Dolayısıyla her daireye giden suyun basıncı tek tek ayarlanamaz. Bu yüzden her dairenin kendi su saatinin yanına basınç düşürücü taktırması daha iyi olacaktır.

Örneğin ; 7 katlı binada giriş kattaki daire ile en üst kattaki daireye gelen su basıncı aynı olmayacağı için bina girişine takılan basınç düşürücü bazen üst katlara giden suyun yetersiz gitmesine neden olur. Bu sorunu bazı binalar hidrofor yardımı ile çözmektedir.

Basıç Düşürücü Valf ile Gece Patlayan Su Borularına Çözüm Bulabilirsiniz.

Basıç Düşürücü Valf ile Gece Patlayan Su Borularına Çözüm Bulabilirsiniz.

Su Basınç Düşürücü Regülatör

Su basınç düşürücü regülatör iki çeşittir.

 • Rakorsuz su basınç düşürücü regülatör
 • Rakorlu su basınç düşürücü regülatör

Bunlarda kendi içinde manometreli ve manometresiz su basınç düşürücü regülatör olmak üzere sınıflandırılır.

Basınç Düşürücü Valf

Basınç düşürücü valf montaj edilirken valften önce pislik tutucu aparat koyulması faydalı olacaktır. Özellikle bina girişine monte edilen pislik tutucular bina geneline fayda sağlayacaktır. Şebeke hattından gelen kirli suda bulunan pislikler bu sayede evinize gelmeyecektir. Sular kesilip tekrar geldiği zaman tesisata aşırı derece kirli su gelir. 

Su kesilip tekrar geri geldiği zaman musluktan bolca su akıtılmalı ve pisliğin iyice boşalması sağlanmalıdır. Sular kesilip geldiğinde akan ilk su ile meyve veya sebze yıkamak, içmek ve bulaşık yıkamak sağlığınız açısından zararlıdır.

Su Saati Basınç Düşürücü

Su basıncının çok olduğu yerlerde musluk açılınca su aniden fazla gelir. Dolayısıyla gereksiz su israfına yol açar. Su saati basınç düşürücü alırken paslanmaz ve kaliteli bir ürün olmasına özen gösteriniz. Manometreli su saati basınç düşürücü taktırmanız su basıncının takibini yapmanız açısından daha faydalı olacaktır. Batarya altlarında bulunan ara musluklardan da su basıncı ayarlanabilir. Ancak genel bir aysar için su saati basınç düşürücü takılmalıdır.

Piyasada birden fazla marka ve modelde su tazyik düşürücü satılmaktadır. Tercih ettiğiniz ürünlerin tamamen paslanmaz ve sağlam gövdeli olmasına özen gösteriniz. Su tazyik düşürücü aldığınız firmadan fatura ve kaşe imzalı garanti belgesini isteyin. Su tazyik düşürücü montaj edilirken mevcut saat vanaları, rekorları kontrol edilmelidir. Su akıtan, yıpranmış ve suyu kesmeyen vanaların değiştirilmesi daha doğru olacaktır.

Kombi Tesisatlarıda Geceleri Artan Basınçla Su Kaçakları ve Patlamalar Olabilir

Kombi Tesisatlarıda Geceleri Artan Basınçla Su Kaçakları ve Patlamalar Olabilir

Su Basınç Regülatörü Ayarı Nasıl Yapılır?

 • Su Basınç Regülatörünün alt kısmında bulunan koruyucu plastik kapağı çıkartın. 
 • Alyan anahtar ile ayarlama yapınız. 
 • Şayet basınç çoksa vidayı saat yönünün aksine yavaşça çevirin. 
 • Su basıncı az geliyorsa vidayı saat yönüne doğru çevirin.

Basınç ayarını yaptıktan sonra musluk veya bataryaları kontrol ederek suyun ölçüsüne göre ayarı yapabilirsiniz. Ancak doğru olan musluklar açılmadan yapılan ayarlamadır. Basınç düşürücü regülatörler manometreli ve manometresiz olarak takılabilir. Manometreli (göstergeli) olan basınç düşürücülerin ekranında suyun kaç bar geldiği görünür.

Su Basıncının Kaç Bar Geldiğini Nasıl Anlarım?

Şayet montaj edilen manometre göstergesiz ise, manometrenin üst tarafına manometre takarak basınç ölçüsünü görebilirsiniz. Özellikle su basıncının dengesiz olarak sürekli yüksek ve alçak olarak gelen yerlerde çok faydalı olur.

Evinizde ve işyeriniz de su ile çalışan kombi, hidrofor, çamaşır ve bulaşık makinası, su arıtıcı gibi hassas makinalar varsa lütfen en kısa zaman basıç düşürücü taktırınız.Toprak tesisat olarak her türlü ortam için basıç düşürücülerimiz mevcut olup profesyonel ustalarımız tarafından montajı yapılmaktadır.

100% Kırmadan ve Garantili Su Kaçağı Tespiti

Garantili kırmadan su kaçağı tespiti için İstanbul’da hemen servis talebinde bulunabilirsiniz

7/24 Kameralı Tıkanıklık Açma Servisi

İstanbul tıkanıklık açma firması olarak gider tıkanmalarına kırmadan çözüm üretiyoruz.Tuvalet tıkanıklığını 10 dk açıyoruz.

Kırmadan Tespit ve 2 Yıl Garantili Tamirat

Arızanın tamiratını tespit sonrası hemen garantili olarak yapıyoruz.Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz.

SSS

SU TESİSATI - TIKANIKLIK AÇMA - SIK SORULAN SORULAR

Toprak Tesisat hangi hizmetleri veriyor?

Toprak Tesisat firmamız 1988’den günümüze kadar 35+ yıllık tecrübesiyle her türlü tesisat sorunlarına çözüm ortağı olmak için İstanbul ve çevre illerde hizmet vermektedir. Uzun yıllardır devam eden sıhhi tesisat tecrübesiyle binlerce mutlu müşteri ile bir çok referansa sahip olan firmamız İstanbul’un bütün ilçelerine ve çevre illerde sıhhi tesisat hizmetini 7/24 en uygun fiyatlarla vermektedir.

Su tesisatında neden sızıntı ve kaçaklar olur?

 1. Yaşlanma ve aşınma: Su tesisatı malzemeleri zamanla aşınabilir veya yaşlanabilir. Bu durumda, borular çatlama, delinme veya paslanma gibi problemlerle karşı karşıya kalabilir ve su kaçırabilir.
 2. Montaj hatası: Su tesisatı malzemelerinin yanlış montajı veya kötü bir şekilde kurulumu da sızıntılara neden olabilir. Boruların yanlış bağlantıları, contaların doğru şekilde takılmaması veya bağlantıların sıkılaştırılmaması gibi hatalar, sızıntıların oluşmasına neden olabilir.
 3. Basınç problemleri: Yüksek su basıncı, borularda hasar veya sızıntıya neden olabilir. Aynı şekilde, düşük su basıncı da boruların içinde suyun yavaşlamasına ve birikmesine neden olabilir, bu da boruların çürümesine veya paslanmasına yol açabilir.
 4. Dış etkenler: Su tesisatı boruları, dış etkenlerin etkisi altında kalabilir. Örneğin, kökler, toprak kayması veya yapısal hareketler gibi faktörler boruların hasar görmesine ve sızıntı oluşmasına neden olabilir.
 5. Malzeme kalitesi: Su tesisatı malzemeleri, kalitesiz veya düşük kaliteli malzemelerden yapıldığında, zamanla aşınma ve hasara daha açık hale gelebilir. Bu durumda, boruların sızıntıya neden olması muhtemeldir.

Kameralı su kaçak tespiti nasıl yapılır?

Kırmadan su kaçağı tespitinde tesisat ustalarımız ilk işlem olarak şebeke suyunu kontrol etmektedir, sızdırmazlık testleri uygular eğer bir sorun var ise akustik dinleme cihazı ile sorunlu bölgeyi tek fayansta bulur ve onarımlarını sadece o bölüm içinde 2 yıl garantili olarak gerçekleştirir.

Su kaçağı kesin olarak nasıl bulunur?

Su kaçağının kesin olarak varlığı tespit edilir. Su sızıntısının nerede olduğunu tespit etmeniz tamamen tahminlere dayalı olabilir. Her su kaçağı, su sayacının hızlı dönmesine sebep olmaz. Zamanla sızan su çatlağı büyüterek daha fazla akmaya başlar.

Tavandan su akıyor ne yapmam lazım?

Üst kattan tavana su akıyor gibi su kaçağı şikayetine yoğun olarak rastlanmaktadır. Binanızda ki bu sızıntıyı bulmak için cihazla su kaçağı tespiti yapan tesisatçılardan yardım almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Su tesisatındaki arızalarının nedenlerini araştırmadan lütfen evinizi kırdırtmayın

Su kaçağı belirtileri nelerdir?

Evdeki su kaçaklarının belirtileri genelde tavanların sararması, küflenmesi, pis kokular ve su damlacıklarının bir öbek halinde birikmesi şeklinde kendini göstermektedir. Sizin de su tesisatı kaçağı şüpheleriniz varsa firmamızı aramanız ve randevu almanız gerekmektedir. Yeriniz neresi olursa olsun İstanbul'da en uygun su kaçak tespit fiyatları ile 7/24 hizmet veriyoruz. Tesisat kaçak kontrolü yaptırmak istiyorsanız hemen arayıp randevu alabilirsiniz.

Kombi suyu sürekli azalıyorsa sebep nedir?

Kombi suyunda eksilmeler meydana geliyor ise kendi dairenizin duvarlarında bir metreyi geçmeyen kabartılar ve karartılar var ise kalorifer tesisatında ufak bir kaçak var demektir. Firmamız bu noktada su kaçağı tespiti yöntemi de uygulayabilir, kimyasal ilaçla su kaçağını kapama yöntemini de uygulayabilir. Kimyasal ile kapanırsa hiç bir yer kırılmayacak size ek fayans masrafı çıkmayacak garantili bir yöntemdir.

Kırmadan su kaçağı bulmanın faydaları nelerdir?

Bu şekilde alacağınız önlem zamandan ve paradan tasarruf da sağlayacaktır. Eşyalarınız da zarar görmek durumunda kalmayacaktır. Evinizde kaçak olup olmadığını öğrenmek istiyor ya da böyle bir durum yaşıyor ve yardıma ihtiyaç duyuyorsanız su kaçağı tespiti ve tamiri hizmetleri vermekte olan firmamızla 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul su tesisat firmaları?

Klozet iç takım değiştirme musluk tamiri işlemleriniz için İstanbul'da 7/24 mobil tesisat ekibimiz ile 45 dakika içinde servis yerine ulaşmaktayız. Mobil tesisat ustalarıyla Asya ve Avrupa yakasında en yakın tesisatçı olarak her türlü tesisat sorununuza hızlı ve garantili çözümler üretiyoruz.

Tıkanıklıklar neden kırılmadan açılmalıdır?

Tıkanıklık açma işlemlerinin kırmadan yapılması önem arz etmektedir. Eski nesil uygulamalarda tesisat firmalarının karşılaştığı sorunlarda direkt olarak kırma işlemi yaptığı görülmektedir. Kırma işlemi esnasında etrafın kirlenmesi, yaşam alanındaki estetiğin bozulması söz konusudur. Tıkanık açma işlemi sırasında yapılan tıkanıklık bölgesinin aktif olmaması da sizler için ciddi sorunlar doğuracaktır.

Robotla tıkanıklık açma nasıl yapılır?

Tıkanıklık açma işleminde duruma göre, tıkanıklık açma robotu, pupper, görüntüleme için kameralı robot, kimyasal ilaç ve yıkama için basınçlı özel yıkama makinesi gerekli görüldüğünde kullanılmaktadır. Tıkanıklığın durumuna ve müşteri isteğine göre firmamızda her türlü teknolojik araç ve hizmet mevcuttur.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?

Tuvalet tıkanıklıkları hem kötü koku oluşması hem de ortamın kirlenmesi sonucu sağlıksız koşulların oluşması nedeniyle oldukça rahatsız edici sorunlardır. Bu tıkanıklıklara eğer dikkatli bir şekilde müdahale edilmezse gider boruları ek yerlerinden oynayabilir, delinebilir, alt kata ve kendi dairemizde su sızıntıları ve su kaçağı gibi ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Pimaş boru tıkanıklığı nasıl açılır?

Pimaş tıkanıklıklarının profesyonel bir müdahale ile açılmasına ihtiyaç vardır. Bu kapsamda firmamızdan en iyi hizmeti alacağınıza emin olabilirsiniz. Uzman sıhhi tesisat ekibine sahip firmamız İstanbul'un tüm ilçelerine 45 dakika içinde ulaşmaktadır.

Lavabo açıcıların zararları nelerdir?

Bu kimyasal ürünler giderlerde oluşan tıkanıkları açmak için kullanılırlar. Ancak çok fazla kullanıldıklarında borulara zarar verebilirler. Her tıkanıklıkta bu ürünleri kullanırsanız zamanla lavabo boruları aşınacak, contalar zarar görecek ve çatlamalar meydana gelecektir. Bunun sonucu olarak su sızıntıları ve su kaçakları oluşacaktır.

Şimdi Teklif Al
1
7/24 bize yazın. Hemen cevap veriyoruz.
7/24 Hemen Fiyat Al
Merhaba,

İstanbul'da 100% su kaçağı bulma ve 7/24 tıkanıklık açma hizmet veriyoruz. Su kaçağını tespit edemezsek veya tıkanıklığı açamazsak ücret talep etmiyoruz.

2 yıl garantili hizmet veriyoruz.
7/24 Acil