Su Basınç Düşürücü Nedir?

Su basınç düşürücü şebeke hattından ev veya işyerinize gelen suyun basıncını dengelemek için her dairenin su sayacının yanına veya bina ana kolon borusuna montaj edilir. Bazı binaların girişinde su basınç düşürücü olsa da mal sahipleri isteği üzerine kendi daire girişlerine su basınç regülatörü taktırabilir. Basınç düşürücü ile özellikle geceleri olan su borusu patlamaları engellenip kombi, çamaşır makinası gibi su ile çalışan hassas makinalarda oluşabilecek hasar ve su kaçakları engellenebilir.

Hemen AraFiyat Al
Su Basınç Düşürücü Nedir?

Su Basınç Düşürücü Nedir?

Su basınç düşürücü nereye takılır?

 • Bina su sayaçlarının önüne
 • Daire su sayaçlarının yanına, su sayacından sonra takılır.
 • Çamaşır makinesi su girişi öncesinde
 • Pompa ve hidrofor tesisat girişine
 • Kombiyi yüksek basınçtan korumak için su girişine
 • Termosifonun yüksek basınçtan zarar görmesini engellemek için su girişine takılır.

Su Basınç Düşürücü Su Kaçağını Önler mi?

Su basınç düşürücü vanalar tesisatlarda su basıncını dengeleyici ekipman olarak kullanılır. Yapılış aşamasından bu yana sorunlu olan ve sürekli su kaçağı meydana gelen tesisatlarda su kaçağını önlemek için takılabilir. 

Gece saatlerinde şebeke suyu basıncında artış olur. Birçok evde gece saatlerinde su kaçağı meydana gelir. Bu arızaların bir kısmı yüksek basınçtan kaynaklıdır. Ancak bazen basınç düşürücü takılmasına rağmen bazı evlerde sürekli su kaçağı meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda tesisatı komple yeniletmeniz daha iyi olacaktır. Tesisatı komple yenileme imkanınız yok ise, örneğin sadece banyoda su kaçağı oluyorsa, banyo kısmının tesisatı komple değiştirilebilir.Kırmadan noktasal su kaçağı tespiti yaptırmak için >> topraktesisat.com/su-kacagi-tespiti-su-kacak-tespiti sayfamızı ziyaret edebilisiniz.

Ayrıca hava tesisatı, gaz tesisatları, akışkanlığı olan ve korozyona maruz kalmayan tesisatlarda kullanılabilir. 

Su İçin Basınç Düşürücü

Su için basınç düşürücü montajı su ile çalışan elektronik makineler, rezervuar iç takımları, batarya ve muslukların zarar görmemesi için faydalı olur. Bina girişine basınç düşürücü takılabileceğini yukarıda söylemiştik. Ancak özellikle son katlara doğru çıkan suyun basıncı azalış gösterebilir. Dolayısıyla her daireye giden suyun basıncı tek tek ayarlanamaz. Bu yüzden her dairenin kendi su saatinin yanına basınç düşürücü taktırması daha iyi olacaktır.

Örneğin ; 7 katlı binada giriş kattaki daire ile en üst kattaki daireye gelen su basıncı aynı olmayacağı için bina girişine takılan basınç düşürücü bazen üst katlara giden suyun yetersiz gitmesine neden olur. Bu sorunu bazı binalar hidrofor yardımı ile çözmektedir.

Basıç Düşürücü Valf ile Gece Patlayan Su Borularına Çözüm Bulabilirsiniz.

Basıç Düşürücü Valf ile Gece Patlayan Su Borularına Çözüm Bulabilirsiniz.

Su Basınç Düşürücü Regülatör

Su basınç düşürücü regülatör iki çeşittir.

 • Rakorsuz su basınç düşürücü regülatör
 • Rakorlu su basınç düşürücü regülatör

Bunlarda kendi içinde manometreli ve manometresiz su basınç düşürücü regülatör olmak üzere sınıflandırılır.

Basınç Düşürücü Valf

Basınç düşürücü valf montaj edilirken valften önce pislik tutucu aparat koyulması faydalı olacaktır. Özellikle bina girişine monte edilen pislik tutucular bina geneline fayda sağlayacaktır. Şebeke hattından gelen kirli suda bulunan pislikler bu sayede evinize gelmeyecektir. Sular kesilip tekrar geldiği zaman tesisata aşırı derece kirli su gelir. 

Su kesilip tekrar geri geldiği zaman musluktan bolca su akıtılmalı ve pisliğin iyice boşalması sağlanmalıdır. Sular kesilip geldiğinde akan ilk su ile meyve veya sebze yıkamak, içmek ve bulaşık yıkamak sağlığınız açısından zararlıdır.

Su Saati Basınç Düşürücü

Su basıncının çok olduğu yerlerde musluk açılınca su aniden fazla gelir. Dolayısıyla gereksiz su israfına yol açar. Su saati basınç düşürücü alırken paslanmaz ve kaliteli bir ürün olmasına özen gösteriniz. Manometreli su saati basınç düşürücü taktırmanız su basıncının takibini yapmanız açısından daha faydalı olacaktır. Batarya altlarında bulunan ara musluklardan da su basıncı ayarlanabilir. Ancak genel bir aysar için su saati basınç düşürücü takılmalıdır.

Piyasada birden fazla marka ve modelde su tazyik düşürücü satılmaktadır. Tercih ettiğiniz ürünlerin tamamen paslanmaz ve sağlam gövdeli olmasına özen gösteriniz. Su tazyik düşürücü aldığınız firmadan fatura ve kaşe imzalı garanti belgesini isteyin. Su tazyik düşürücü montaj edilirken mevcut saat vanaları, rekorları kontrol edilmelidir. Su akıtan, yıpranmış ve suyu kesmeyen vanaların değiştirilmesi daha doğru olacaktır.

Kombi Tesisatlarıda Geceleri Artan Basınçla Su Kaçakları ve Patlamalar Olabilir

Kombi Tesisatlarıda Geceleri Artan Basınçla Su Kaçakları ve Patlamalar Olabilir

Su Basınç Regülatörü Ayarı Nasıl Yapılır?

 • Su Basınç Regülatörünün alt kısmında bulunan koruyucu plastik kapağı çıkartın. 
 • Alyan anahtar ile ayarlama yapınız. 
 • Şayet basınç çoksa vidayı saat yönünün aksine yavaşça çevirin. 
 • Su basıncı az geliyorsa vidayı saat yönüne doğru çevirin.

Basınç ayarını yaptıktan sonra musluk veya bataryaları kontrol ederek suyun ölçüsüne göre ayarı yapabilirsiniz. Ancak doğru olan musluklar açılmadan yapılan ayarlamadır. Basınç düşürücü regülatörler manometreli ve manometresiz olarak takılabilir. Manometreli (göstergeli) olan basınç düşürücülerin ekranında suyun kaç bar geldiği görünür.

Su Basıncının Kaç Bar Geldiğini Nasıl Anlarım?

Şayet montaj edilen manometre göstergesiz ise, manometrenin üst tarafına manometre takarak basınç ölçüsünü görebilirsiniz. Özellikle su basıncının dengesiz olarak sürekli yüksek ve alçak olarak gelen yerlerde çok faydalı olur.

Evinizde ve işyeriniz de su ile çalışan kombi, hidrofor, çamaşır ve bulaşık makinası, su arıtıcı gibi hassas makinalar varsa lütfen en kısa zaman basıç düşürücü taktırınız.Toprak tesisat olarak her türlü ortam için basıç düşürücülerimiz mevcut olup profesyonel ustalarımız tarafından montajı yapılmaktadır.

100% Kırmadan ve Garantili Su Kaçağı Tespiti

Garantili kırmadan su kaçağı tespiti için İstanbul’da hemen servis talebinde bulunabilirsiniz

7/24 Kameralı Tıkanıklık Açma Servisi

İstanbul tıkanıklık açma firması olarak gider tıkanmalarına kırmadan çözüm üretiyoruz.Tuvalet tıkanıklığını 10 dk açıyoruz.

Kırmadan Tespit ve 2 Yıl Garantili Tamirat

Arızanın tamiratını tespit sonrası hemen garantili olarak yapıyoruz.Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz.

SSS

SU TESİSATI - TIKANIKLIK AÇMA - SIK SORULAN SORULAR

Klozet Tıkanıklığına 100% Kırmadan Çözüm

Soru : Kolay gelsin.Bağcılarda ara kat bir daire kiracı olarak oturuyorum.Eve taşındığımdan beri banyodaki klozet ve yerdeki su gideri sürekli tıkanıyor. Tuvalet kağıdı kullanmıyoruz ve klozete herhangi bir şeyde atılmadı bizim bildiğimiz.Klozet tıkanıklığın çok kötü olduğu durumlarda gider açıcı sıvı döktüm yine etkisi olmadı böyle durumda ne yapılıyor kimlerden hizmet alınıyor acaba?

Cevap : Merhaba Şefik bey.Sürekli tıkanmaların olduğu klozet, banyo süzgeci,lavabo,mutfak gideri gibi evin sık kullanılan giderlerinde sorunun 100% çözümü için kameralı tıkanıklık açma robotları ile izleme yapılması gerekmektedir.Yapılan bu kameralı tıkanıklık açma işlemi sonrasında borulardan tıkanıklığa neyin sebep olduğu ve çözüm ne olacağını işini ehli ustalarımız size izah edecektir.En kısa zaman da tıkanıklık açma servis kaydınızı ( 0 537 953 73 13 ) numaralı telefonumuz üzerinden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yağmur Suyu Gider Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Soru : Merhaba ben dubleks dairede oturuyorum. Evi alalı 3 ay oldu. Yağmur yağdığı zaman terastaki giderden su az gidiyor. Nalbur dan gideri açmak için tel aldım ama 20 santim sonra gitmiyor. Bende süzgecin olduğu yeri kırdım. Beton parçaları vardı temizledim. Sonra hortumu içine sokup su tuttum yine tıkandı gider. Giderin içine kamera ile bakılmasını istiyorum. Nerede ne sorun var tespit edilsin.

Cevap : Hacı bey gider tıkanıklığının sebebini kırmadan kameralı tespit cihazları ile buluyoruz. Gider borusunun içinde ne varsa cihazın ekranında aynen görünmektedir. Firmamızı arayarak gider görüntüleme ve gider tıkanıklığı açma hizmeti için servis kaydı açtırmanız yeterli olacaktır.

Daireyi Lağım Suyu Basıyor Sebebi Ne olabilir?

Soru : İstanbul Sultangazide kiracının oturduğu bodrum kat daire var. Bina 9 yıllık.İki defa daireyi lağım suyu bastı. Üst kattakilerin tuvalet suyu daireden çıkıyor. Parkeler bu yüzden mahvoldu. Bunun neden kaynaklandığının tespitini yaptırmak istiyorum. Bilgi verir misiniz.

Cevap : Tuvalet tıkanmasının birden fazla sebebi olabilir. Bina sakinleri tarafından tuvalete atılan tuvalet kağıdı,ıslak mendil,bez ve diğer yabancı maddelerden kaynaklanabilir. Bunun dışından binanın ana gider borularında olan yapısal sorunlar nedeniyle dairenizde taşmalar olabilir. Kameralı cihazlar ile binanın ana gider borularının kontrollerini kırmadan yapıyoruz. Tuvalet tıkanmasına ve lağım taşmasına sebebiyet veren hususu kesin olarak tespit ediyoruz. Bunun dışında binanızın rögar ve yağmurluk giderleri de kontrol ediliyor. Bizimle irtibata geçerseniz yardımcı oluruz

100% Kırmadan Tuvalet Açma Yapıyor musunuz?

Soru : Merhaba.5 katlı bir binada dublex dairede oturuyorum.Hem üst katta  hemde alt katta tuvalet var ikisi de klozet.5 yaşında ki oğlum biz yokken tuvalete temizlik bezini atıp sifonu çekmiş.Bir kaç gündür hiç sorun yaşamıyorduk ancak son zamanlarda tuvalet sadece suyu çekiyor ama diğer giderler gitmiyor.Belki çözüm olur diye kimyasal boru tıkanıklığı açma sıvısı kullandım ama oda fayda vermedi.Siz evde yada bina da diğer yerlerde  herhangi bir yeri kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma yapıyor musunuz. Ayrıca kırmadan tuvalet açma işlem ücreti nedir tahmini ne kadar sürer.Çalışan insanlar olduğumuz için bizim evde olduğumuz saatlerde gelmeniz gerekecektir.

Cevap : Merhaba.İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farksız kırmadan ve kesinlikle hiç bir yere zarar vermeden tıkanıklık açma servisimizvardır.Yaşamakta olduğunuz sorunları daha önce defalarca garantili olarak çözmüş tuvalet tıkanıklığı açma servisi olarak doğru yerde olduğunuzu söylemek isteriz. Arzu ederseniz 7/24 çalışan kırmadan tıkanıklık açma ustalarımız evinize gelip özel tıkanıklık açmarobotları ile 30 dk da sorununuz garantili olarak çözer.

Şimdi Teklif Al
1
7/24 bize yazın. Hemen cevap veriyoruz.
7/24 Hemen Fiyat Al
Merhaba,

İstanbul'da 100% su kaçağı bulma ve 7/24 tıkanıklık açma hizmet veriyoruz. Su kaçağını tespit edemezsek veya tıkanıklığı açamazsak ücret talep etmiyoruz.

2 yıl garantili hizmet veriyoruz.