Petek Temizleme

Kış aylarında yüksek gelen doğal gaz faturası ve bir türlü ısınmayan ev insanları çok zor durumda bırakır. Petek temizleme yaptırarak kış aylarında daha verimli ısınabilirsiniz. Gerek çevrenizdeki insanlardan, sosyal medyadan ve diğer basın yayın organlarından petek temizliği ile ilgili birçok bilgi edinebilirsiniz. Sizlere gerçek petek temizliğinin nasıl yapıldığını ve doğal gaz faturasından nasıl tasarruf edeceğinizi anlatalım.

0 ( 212 ) 434 58 370 ( 537 ) 953 73 13

[wpseo_breadcrumb]

Peteklerin altı neden ısınmıyor?

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin altının ısınmamasının birden fazla sebebi olabilir. Bu sebepler şunlardır;

 • Kombinizin kapasitesi evinizi ısıtacak kadar yeterli olmayabilir.
 • Kombinin bakım zamanı gelmiş olabilir.
 • Petek temizliği yapılması gerekebilir.
 • Kalorifer petekleri hava yapmış olabilir ve peteklerin suyu az olabilir.

Kalorifer tesisatını yeni yaptırdım ancak bazı petekler zor ısınıyor

Kalorifer tesisatı yapılırken kullanılan plastik borular ısınma sorunun en temel nedenlerindendir. Kombiden çıkan kalorifer borusu bütün petekleri dolaşır. Son peteklere gelene kadar su sıcaklığını kaybeder. Ayrıca plastik boru ile yapılan tesisatlarda korozyon çok kolay oluşmaktadır.

Petekler neden ısıtmaz? Petek temizleme faydalı olur mu?

Bu da peteklerin kirlenmesine sebebiyet vermektedir. Kalorifer tesisatı oksijen bariyerli boru ile yapılırsa tesisatınızın kirlenmesi minimum seviyeye inecektir. Oksijen bariyerli boru ile yapılan tesisatlarda her petek için dağıtıcı kolektör bulunur. Kombiden her peteğe ayrı olarak boru gider. Dolayısıyla her peteğe giden su sıcaklığı neredeyse aynı olacaktır.

Doğalgaz faturasını düşürme yöntemleri nelerdir?

 • Petek Temizleme

  Petek Temizleme

  Petek temizliği yaptırarak daha verimli ısınırsınız.

 • Radyatörlere termostatik vana taktırarak yüzde 14 civarı tasarruf sağlayabilirsiniz.
 • Termostatik vanalarda oda sıcaklığı 1 kademe düşürülürse ortalama yüzde 7 tasarruf sağlanır.
 • Bacalı kombilerde baca temizliği yaptırarak tasarruf edebilirsiniz.
 • Radyatörlerin üstünü perde ile kapatmayınız. Petekleri ısı vermesini engelleyecek eşyalarla kapatmayınız.
 • Kombi bakımı yaptırarak tasarruf etmeniz mümkündür.
 • Kalorifer tesisatınız çok kaliteli malzeme, işçilik ile yapılsa bile en önemli hususlardan biriside yalıtım konusudur. Evinizde her duvara bir petek montaj etseniz bile dışarıdan soğuğu kesmediğiniz sürece çabalarınız bazen boşa gidecektir.

PETEK TEMİZLEME YAPTIRIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR

 • Petek Temizleme

  Petek temizliği esnasında tesisata, kombiye ve evinize zarar gelecek mi?

 • Temizlik sonrası kombi çalışır halde size teslim edilecek mi?
 • Sonrada ekstra bir ücret talep edilir mi?
 • Petek temizliği sonrası radyatörlerin paslanmasını önleyici, kireç ve korozyon önlemek için kullanılan kimyasal madde kaliteli mi?

PETEK TEMİZLEME İÇİN NE KADAR ÜCRET ÖDEYECEĞİM?

Petek Temizleme

Petek temizliğinin ücretlendirilmesi evinizde kaç adet petek olduğuna bağlıdır. Her işin kabul edilebilir bir bedeli vardır. Piyasa değerinin çok altında petek temizliği yapan firmalar gerçek petek temizliği yapmamaktadır. Petek temizleme sonrası kullanılan koruyucu kimyasal ilacın birçok çeşidi vardır.

Petek temizleme ücreti

Petek temizliğini çok ucuza yapan firmaların kullandığı koruyucu ilaç kalitesiz ve neredeyse bir sakız fiyatıyla aynıdır. Petek temizliği konusunda çevrenizde petek temizliği yaptıranlar varsa bu kişilerden bilgi almanız bilgi edinmeniz açısından faydalı olur.

Evde petek temizleme nasıl yapılır?

Çoğu insan kalorifer tesisatının tahliye musluğunu açarak peteklerini temizlediğini sanmaktadır. Petek temizliğinde önemli olan petek kanalları ve dip kısımlarının tamamen temizlenmesidir. Tahliye musluğunu açarak yüzeysel bir petek temizliği yapmış olursunuz. Bu yüzden havalı petek temizleme makinesi ile yapılan işlem en doğrusudur. 

PETEK TEMİZLEME YAPTIRIN,DAHA VERİMLİ ISININ. KIŞ AYLARINDA FATURANIZ KABARMASIN, CEBİNİZ YANMASIN

Kış aylarının gelmesiyle kabaran doğalgaz faturaları cebinizi mi yakıyor? Yüksek fatura ödediğiniz halde verimli ısınamıyorsanız petek temizleme yaptırmalısınız. Petek temizleme yaptırarak doğal gaz faturanız dan tasarruf edebilirsiniz. Piyasada çok ucuz fiyata petek temizliği yapan firmalardan uzak durunuz. Gerçek anlamda petek temizleme yapmadıkları gibi tesisatınıza ve kombiniz zarar görebilir. Firmamız havalı petek temizleme makineleri ile işlem yapmaktadır. Peteklerinizin dibinde ve tesisat borularınız tamamen temizlenir. Petek temizleme sonrası kireç, korozyon ve pas önleyici koruyucu madde tesisata ilave edilmektedir. Peteklerinizin gerçek anlamda temizlenmesini ve daha verimli ısınmak istiyorsanız bize ulaşınız.

PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRIN,DAHA VERİMLİ ISININ.

KIŞ AYLARINDA FATURANIZ KABARMASIN, CEBİNİZ YANMASIN

BİLGİ - TECRÜBE - TEKNOLOJİ

Su tesisatının özünden geliyoruz. Bilgi ve tecrübemizi teknolojik cihazlar ile birleştirerek su tesisatı sorunlarına kırmadan garantili çözümler üretiyoruz. Toprak tesisat ile su sorunlarına artık son.

AYNI GÜN HIZLI SERVİS

Firmamıza servis kaydı açtırmanızın ardından aynı gün ortalama 1 saat içinde gelip arızayı çözüyoruz. Kameralı makinelerle su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma sorunlarınız artık dert değil. İstanbul'un bütün ilçelerine servis imkanı.

KESİN VE GARANTİLİ HİZMET

Arızanın tamiratını hemen tespit sonrası garantili olarak yapıyoruz. Tamirat için kırılan seramikleri yaparak size geride iş bırakmıyoruz. Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz.

Referanslarımız

Hızlı Servis Kesin Çözüm İçin Bizi Arayın.

İstanbul Tuvalet Tıkanıklığı Açma Servisi

İstanbul tuvalet tıkanıklığı açma servisi olarak servis tecrübelerimizde hayli ilginç manzaralar ile karşılaşmaktayız

Özellikle iş yerlerinde ve cami, fabrika, tekstil atölyeleri, okul, dinlenme tesisleri, otel gibi alanlarda tuvaleti kullananlar gidere kasıtlı olarak yabancı maddeler atmaktadır.Ev ve iş yerlerinde adeta kronik bir sorun haline gelen tuvalet tıkanıklığı hakkında sizlere bilgi verelim istedik.

Bahçelievler Su Kaçağı Bulma ve 7/24 Su Kaçağı Bulma Bahçelievler

Bahçelievler Su Kaçağı Bulma ve 7/24 Su Kaçağı Bulma Bahçelievler

Teknolojik su kaçağı bulma cihazları ile arıza tespiti kesin ve noktasal olarak yapıyoruz. Bahçelievler su kaçağı bulma firması olarak son teknoloji kameralı su kaçağı bulma makineleri kullanıyoruz.Usta su tesisatçısı personeli ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Su kaçağı bulma Bahçelievler ve İstanbul‘un tüm ilçelerinde 30 dk da yapılır.Aynı gün 2 yıl garantili olarak tamirat yapıyoruz. Detaylı bilgi için hemen su kaçağı bulma Bahçelievler servisini arayabilirsiniz.

read more
Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti ve 7/24 Su Kaçağı Tespiti Bahçelievler

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti ve 7/24 Su Kaçağı Tespiti Bahçelievler

Teknolojik su kaçağı tespiti cihazları ile arıza tespiti kesin ve noktasal olarak yapıyoruz. Bahçelievler su kaçağı tespiti firması olarak son teknoloji kameralı su kaçağı tespiti makineleri kullanıyoruz.Usta su tesisatçısı personeli ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Su kaçağı tespiti Bahçelievler ve İstanbul‘un tüm ilçelerinde 30 dk da yapılır.Aynı gün 2 yıl garantili olarak tamirat yapıyoruz. Detaylı bilgi için hemen su kaçağı tespiti Bahçelievler servisini arayabilirsiniz.

read more
Bağcılar Su Kaçağı Tespiti ve 7/24 Su Kaçağı Tespiti Bağcılar

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti ve 7/24 Su Kaçağı Tespiti Bağcılar

Teknolojik su kaçağı tespiti cihazları ile arıza tespiti kesin ve noktasal olarak yapıyoruz. Bağcılar su kaçağı tespiti firması olarak son teknoloji kameralı su kaçağı tespiti makineleri kullanıyoruz.Usta su tesisatçısı personeli ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Su kaçağı tespiti Bağcılar ve İstanbul‘un tüm ilçelerinde 30 dk da yapılır.Aynı gün 2 yıl garantili olarak tamirat yapıyoruz. Detaylı bilgi için hemen su kaçağı tespiti Bağcılar servisini arayabilirsiniz.

read more
Bağcılar Su Kaçağı Bulma ve 7/24 Su Kaçağı Bulma Bağcılar

Bağcılar Su Kaçağı Bulma ve 7/24 Su Kaçağı Bulma Bağcılar

Teknolojik su kaçağı bulma cihazları ile arıza tespiti kesin ve noktasal olarak yapıyoruz. Bağcılar su kaçağı bulma firması olarak son teknoloji kameralı su kaçağı bulma makineleri kullanıyoruz.Usta su tesisatçısı personeli ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Su kaçağı bulma Bağcılar ve İstanbul‘un tüm ilçelerinde 30 dk da yapılır.Aynı gün 2 yıl garantili olarak tamirat yapıyoruz. Detaylı bilgi için hemen su kaçağı bulma Bağcılar servisini arayabilirsiniz.

read more
Avcılar Su Kaçağı Bulma ve 7/24 Su Kaçağı Bulma Avcılar

Avcılar Su Kaçağı Bulma ve 7/24 Su Kaçağı Bulma Avcılar

Teknolojik su kaçağı bulma cihazları ile arıza tespiti kesin ve noktasal olarak yapıyoruz. Avcılar su kaçağı bulma firması olarak son teknoloji kameralı su kaçağı bulma makineleri kullanıyoruz.Usta su tesisatçısı personeli ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Su kaçağı bulma Avcılar ve İstanbul‘un tüm ilçelerinde 30 dk da yapılır.Aynı gün 2 yıl garantili olarak tamirat yapıyoruz. Detaylı bilgi için hemen su kaçağı bulma Avcılar servisini arayabilirsiniz.

read more
Avcılar Su Kaçağı Tespiti ve 7/24 Su Kaçağı Tespiti Avcılar

Avcılar Su Kaçağı Tespiti ve 7/24 Su Kaçağı Tespiti Avcılar

Teknolojik su kaçağı tespit cihazları ile arıza tespiti kesin ve noktasal olarak yapıyoruz. Avcılar su kaçağı tespiti firması olarak son teknoloji kameralı su kaçağı tespit makineleri kullanıyoruz.Usta su tesisatçısı personeli ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Su kaçağı tespiti Avcılar ve İstanbul‘un tüm ilçelerinde 30 dk da yapılır.Aynı gün 2 yıl garantili olarak tamirat yapıyoruz. Detaylı bilgi için hemen su kaçağı tespiti Avcılar servisini arayabilirsiniz.

read more

[dwqa-list-questions]

0 Comments

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SU KAÇAĞINA ve TIKANIKLIĞA SON! HIZLI SERVİS, KESİN ÇÖZÜM İÇİN BİZİ ARAYIN

14 + 7 =

 

Sancaktepe Mah. 899. Sok.
No: 19/A Bağcılar / İSTANBUL