Yangın Tesisatı Su Kaçağı Tespiti 100% Çözüm

Yangın tesisatı su kaçağı tespiti ve yangın borusu su kaçak tespitinde hattın uzunluğu, derinliği, alan büyüklüğü çok önemlidir. Alan içinde farklı bağımsız alanlara giden kollarda su kesme vanalarının olması yangın borusu su kaçak tespiti yapılırken hatlar ayrı, ayrı kontrol edilerek bütün tesisat değil su kaçağı olan güzergah kontrol edilir.
Hemen AraFiyat Al
100% Kırmadan Robotla Tıkalı Pimaş Açma İstanbul Boru Açma Tıkanıklık Açma Acil Tesisat Ustası Gider açma Boru Tıkandı Lavabo Tıkandı Tuvalet Tıkandı

Yangın Tesisatı Su Kaçağı Tespiti 100% Çözüm

Yangın tesisatı su kaçağı tespiti ve yangın borusu su kaçak tespitinde hattın uzunluğu, derinliği, alan büyüklüğü çok önemlidir. Alan içinde farklı bağımsız alanlara giden kollarda su kesme vanalarının olması yangın borusu su kaçak tespiti yapılırken hatlar ayrı, ayrı kontrol edilerek bütün tesisat değil su kaçağı olan güzergah kontrol edilir.

Yangın Tesisatında Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Yangın tesisatının doğru proje ve uygulama esaslı yapılması çok önemlidir. Yangın tesisatı su kaçağı tespiti dış ortamdaki su kaçağını tespit etmeye yarayan özel cihazlar ile yapılmaktadır. Her ne kadar günümüz teknolojisi ile yangın borusu su kaçak tespiti mümkün olsa bile yangın hidrant su kaçağı tespiti iç alanlara göre daha zordur. Yangın tesisatı yapılırken uygulamanın yanında kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. Kullanılan borular ve fittings malzemeler TSE belgeli olmalıdır. Son yıllarda ülkemizde inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte yüksek binalar, toplu konutların yapılması yaygınlaşmıştır. Şehirlerde yapı kültürünün değişmesi ile birlikte zaten hayati önem taşıyan yangın söndürme sistemleri daha çok önem taşımaktadır.

Yangın tesisatı su kaçağı tespitinde hattın uzunluğu, derinliği, alan büyüklüğü çok önemlidir. Yapılan yangın tesisatına projesinin bulunması yangın tesisatı su kaçağı tespitinde işimizi kolaylaştıran faktörler arasındadır. Alan içinde farklı bağımsız alanlara giden kollarda su kesme vanalarının olması daha avantajlı olacaktır. Yangın tesisatı su kaçağı tespiti yapılırken hatlar ayrı,ayrı kontrol edilerek bütün tesisat değil su kaçağı olan güzergah kontrol edilir.

Yangın hidrant su kaçağı bulan firmalar arasında yer almamız bize büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bazen yangın su kaçağı bulma işi günlerce sürebilmektedir. Su kaçağının tespiti için sürekli geliştirilen cihazları yakından takip ederek sizlere hizmet veriyoruz.

Yangın tesisatı yapıldıktan sonra mutlak suretle su kaçağı testi yapılmalıdır. Yapılan tesisata test mutlak suretle pompa ile yeterli su basıncı ile yapılmalıdır. Tesisata şebeke suyu verilerek yapılan su kaçak testleri kesinlikle doğru değildir. Tesisat borularının alt kısmı çökmelere karşı iyi desteklenmelidir. Borular mümkünse araçların geçtiği yollardan geçmemelidir. Birden fazla noktaya dağıtım olacaksa dağıtım kanallarına kesme vanası koyulması olası bir su kaçağı tespiti işlemlerinde büyük kolaylık olacaktır. Yangın borusu su kaçağı bulan şirket olarak Türkiye’nin bütün illerine servis imkanı vermekteyiz.

Kombi Su Kaçağı Tamirini Kırmadan Yapan Tesisatçı

7/24 Su Kaçağı Tespiti.Kırmadan Dinleme Cihazı ile 100% Tespit Yapıyoruz.

Yangın Borusu Su Kaçak Tespiti

Yangın borularında meydana gelen sızıntılarda bilinçsizce kazı çalışması yapılmamalıdır. Yangın borusu su kaçak tespiti artık su kaçağı tespit cihazları sayesinde noktasal olarak tespit edilmektedir. Derin alanlarda toprak veya beton zemin altlarında bulunan yangın borularında su kaçağı oluşmasının birden fazla nedeni vardır. Yangın hidrant bölümlerinden itfaiye ağız çıkışlarına bulunan rekorlarda su kaçağı görülebilir. Ayrıca flanş bağlantı noktalarında da su kaçağına rastlamaktayız. Toprak veya beton altında kalan yangın borularında zeminden dolayı aşağı doğru çökme görülebilir. Yangın tesisatı yapılırken dış ortamdan geçen boruların alt dolgusu sağlam yapılmalıdır.

Çoklu bağımsız yapılara dağılım olacak ise veya birden fazla itfaiye ağzı bırakılacaksa araç geçiş güzergahlarından boru döşenmemesine özen gösterilmelidir. Yangın tesisatında kullanılan malzeme kaliteli ve TSE belgeli olmalıdır. İtfaiye ağızlarının bırakıldığı bölgeye yük istif edilmemeli araç park edilmemelidir. Yangın borusu su kaçak tespiti servislerimizde gördüğümüz diğer bir hususta ağır tonajlı araçların park etmesi itfaiye ağızlarının olduğu bölgelerde sıklıkla su kaçağına sebebiyet verir.

Yangın Borusu Su Kaçak Tespiti Cihazlı Çözüm

Yangın tesisatı yapıldıktan sonra dış ortamdan geçen boruların üst kısmı kapatılmadan mutlak suretle su kaçağı testi yapılmalıdır. Demir boru ile yapılan tesisatlarda kaynak işçiliği önemlidir. Şayet birden fazla itfaiye ağzı veya yapıya dağılım olacaksa mutlaka her hatta su kesme vanası koyulmalıdır. Su vanası yangın borusu su kaçaklarında alan daraltılacağı için kolaylık sağlamaktadır. Yangın tesisatı projesinin bina yönetiminde saklanması daha doğru olacaktır. Şayet yangın tesisatı projesine ulaşılamıyorsa ilgili itfaiye ve belediye birimlerinden temin edilebilir.

Hidrant hattı su kaçağı bulma konusunda deneyimli personel son sistem su kaçağı tespit cihazları ile Türkiye’nin bütün illerine hizmet vermekteyiz. Gerek servis personelimi, gerekse yangın borusu su kaçak tespiti cihazlarımız tamamı firmamız bünyesindedir. Dışarıdan hizmet veya cihaz tedariği yaparak su kaçağı tespiti yapmamaktayız. Dolayısıyla yangın borusu su kaçak tespitinde bazı firmalardan tespit ücretimiz daha makul durumdadır.

100% Kırmadan ve Garantili Su Kaçağı Tespiti

Garantili kırmadan su kaçağı tespiti için İstanbul’da hemen servis talebinde bulunabilirsiniz

7/24 Kameralı Tıkanıklık Açma Servisi

İstanbul tıkanıklık açma firması olarak gider tıkanmalarına kırmadan çözüm üretiyoruz.Tuvalet tıkanıklığını 10 dk açıyoruz.

Kırmadan Tespit ve 2 Yıl Garantili Tamirat

Arızanın tamiratını tespit sonrası hemen garantili olarak yapıyoruz.Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz.

SSS

SU TESİSATI - TIKANIKLIK AÇMA - SIK SORULAN SORULAR

Su Borusu Patladı Usta Fayansı Tamir Etmeden Gitti

Soru : İstanbul Arnavutköy'de apartmanın 3.katında oturuyorum. Kış mevsiminde çocuklarımın yanına gittiğim için daire boş kalıyor. Geç kış mutfak lavabosunun altında ki ince borular patlamış ve evi su basmıştı. Boru patlaması sonrasında alt komşuları aradılar. Gelen usta boruyu tamir edip gitti ancak su patlağını bulabilmek için 3-5 tane kırdığı fayansı tamir etmeden gitti. Şuan herhangi bir su kaçağı yok ancak fayansların tamir edilmesi lazım bu konuda yardımcı olur musunuz. Tekrar aynı sorunu yaşamamak için su tesisatının kontrol edilmesini rica ediyorum.

Cevap : Yaşadığınız sorun nedeniyle geçmiş olmasını dileriz. Bağcılarda bulunan ve İstanbul'un tüm ilçelerine hizmet veren firmamız kısmi fayans tamiri yaptığı gibi komple tadilatta yapmaktadır. Usta arkadaşlarımız gelip gerekli tespitleri yaptıktan sonra fiyatla ilgili bilgi verebiliriz. Herhangi bir tadilat çalışması içine girmeden bizim görüşmeniz çok iyi olmuş. Aksi halde eskiyen su tesisatı değişmeden veya devam eden su kaçağı sorunları çözülmeden yapılan masraf boşa gidebilecektir. Hemen kırmadan su kaçağı tespiti yapan ve aynı gün tamiratını yapan firmamızı arayıp randevu alabilirsiniz.

Su Kaçağının Hangi Daireden Olduğunu Nasıl Tespit Edebiliriz?

Soru : Kolay gelsin. Bizim binada her katta iki daire var. Benim altımdaki daire değil diğer tarafın mutfak tavanına su akıyor. Karşı komşum tesisatçı çağırdı boyalı su döktü hem benden hem de karşı daireden bir şey anlamadı. Su kaçağı kimin dairesindeyse bulmak istiyoruz.

Ayrıca su kaçağını bulan firmaya su kaçağını tamir ettirmek istiyoruz. Sonuçta bulan kişi arızayı daha iyi tamir eder diye düşünüyoruz. Bununla alakalı kesin buluyorsanız yarın evdeyiz öğlen saatlerinde gelebilirsiniz. Bağcılarda ikamet ediyoruz.

Cevap : Hasan bey boyalı su yöntemi genelde pis su kaçağı tespitinde cihazları olmayan tesisatçılar tarafından yapılmaktadır. Tespit işlemi mutlaka su kaçağı tespit cihazı ve uzman su kaçağı ustası tarafından yapılmalıdır.

Firmamızı arayıp ( 0 537 953 73 13 ) servis kaydı açtırmanız neticesinde su kaçağı kesin olarak tespit edilir. Firmamız su kaçağı tespiti sonrası tamir işlemini de titizlikle yapmaktadır.

Noktasal Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapıyorsunuz?

Soru : İyi günler İstanbul Esenyurt'ta 3 yıllık binada dubleks dairem var. Alt katın banyosundan 4 gündür su akıntısı var. Binanın tesisatını yapan tesisatçı muslukların dibinden olduğunu söyleyerek banyoda ne kadar musluk varsa söküp tekrar sıktı. 2 gün geçmesine rağmen hala su akıntısı devam ediyor.

Banyonun tam ortasına denk geliyor akan yer ama kapıya doğru ilerlemiş alt katta. Su kaçağını noktasal olarak tespit ettirmek istiyorum. Su kaçağı tespiti ve su kaçağı tamiratı hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap :İyi günler Serkan bey.Öncelikle Su kaçağını dinleme cihazları ile noktasal olarak ve tesisat zarar vermeden tespit ediyoruz. Su kaçağı tespiti tahminlere göre ezbere asla yapılamaz. Evinize geldiğimiz ilk olarak sıcak su ve soğuk su tesisatınızı test ediyoruz. Daha sonra temiz su da kaçak varsa su kaçağının sesini duymaya yarayan cihaz ile buluyoruz.

Eğer temiz suda kaçak yok ise, Pis su gider borularınız kontrol edilir. Bu işlemde yine kırmadan yapılır.Peşinden gider borularının içine gönderdiğimiz kamera ile su kaçağı tespit edilir. Sonuç olarak tespit sonrası yaptığımız su kaçağı tamiratına 2 yıl garanti veriyoruz. Servis kaydı açtırmak için bize ulaşabilirsiniz

Firmamızı arayıp ( 0 537 953 73 13 ) servis kaydı açtırmanız neticesinde su kaçağı kesin olarak tespit edilir. Firmamız su kaçağı tespiti sonrası tamir işlemini de titizlikle yapmaktadır.

Alt Katın Mutfağına Su Damlıyor Çözüm Nedir?

Soru : İki gündür alt kat komşum bizim mutfaktan kendisine su aktığını söylüyor dün öğleden sonra evde yoktuk yine akmış dolayısıyla bizden olmadığını düşünüyoruz ancak biz evde olup mutfakta su kullandığımız zaman su daha çok akıyor bende bugün inip baktım lavabonun alt kısmını kırdım biraz kuru nereden olabilir en hızlı nasıl bulabiliriz su kaçağını.Kolay gelsin.

Cevap : Öncelikle geçmiş olsun. Sizin dairenizin kontrol edilmesi gerekli yapılacak Su kaçağı kontrollerine bina ana gider borularına bakılması faydalı olacaktır.

Firmamızı arayıp ( 0 537 953 73 13 ) servis kaydı açtırmanız neticesinde su kaçağı kesin olarak tespit edilir. Firmamız su kaçağı tespiti sonrası tamir işlemini de titizlikle yapmaktadır.

Üst Katın Tuvaletinden Su Akıyor Ne Yapmalıyız.

Soru : Üst kat tuvaleti kullandığı zaman bizim tuvaletin tavanındaki gider borusundan damla damla su akıyor.Borudan sızan su pis artık iğrenmeye başladık.1 haftadır aynı sorun devam ediyor üst kat komşusu ile kötü oluyoruz.Su sızıntısının tespiti ile komşu mu ilgilenmeli yoksa biz mi ilgilenmeli bu konuda sorunlar genel olarak nasıl çözülüyor acaba.

Cevap : Öncelikle geçmiş olsun. Merak etmeyin çok büyük çapta bir arıza yok gibi. Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla alaturka tuvaletin sifon parçasından su akıntısı yapıyor. Sizin tuvaletinizin tavanından bu parçanın değişmesi gerekli. Bu işlemi kırmadan su kaçağı tespiti ve su tesisatı bakımı yapan firmamız yapıyor. Bize ulaşırsanız detaylı bilgi alabilirsiniz

Firmamızı arayıp ( 0 537 953 73 13 ) servis kaydı açtırmanız neticesinde su kaçağı kesin olarak tespit edilir. Firmamız su kaçağı tespiti sonrası tamir işlemini de titizlikle yapmaktadır.

Ana sayfa » Toprak Tesisat » Su Kaçağı Tespiti & Su Kaçağı Bulma » Yangın Tesisatı Su Kaçağı Tespiti 100% Çözüm

Sıhhi Tesisat

Su Tesisatı Hizmetlerimiz

Tıkanıklık Açma

Tuvalet - Lavabo - Boru-  Gider - Süzgeç - Kanal

7/24 her türlü kırmadan tıkanıklık açma çözümlerimiz ile yanınızdayız.

Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan - Noktasal - Dinlemeli - Kameralı

100% noktasal dinleme cihazları ile su kaçağı tespiti yapıyoruz ve tamir ediyoruz.

Sıhhi Tesisat

Batarya - Süzgeç - Musluk - Sifon

Batarya su damlaması,sifon su kaçırması artık canınızı sıkmasın.

Su Tesisatı ve Komple Tadilat

Siz yorulmayın tesisat ustası aramayın.

Hemen arayın tüm su tesisatı tadilat ve tamir işlerinizi profesyonel tesisatçılarımız yapsın.

Petek Temizleme

Petek temizleme ile %30 varan ısı tasarrufu sağlayın.

Kış aylarında yüksek faturalara çözüm ve sıcacık evler için petek temizleme yaptırın.

7/24 Acil Tamirci

İstanbul Bağcılar / Esenler / Güngören / Bayrampaşa

Mobil acil su tesisatı servisimiz ile İstanbul'da Bağcılar ve yakında ilçelerde hizmetteyiz.
Su Basınç Düşürücü Patlayan Boruları Engeller mi?

Su Basınç Düşürücü Patlayan Boruları Engeller mi?

Su basınç düşürücü şebeke hattından ev veya işyerinize gelen suyun basıncını dengelemek için her dairenin su sayacının yanına veya bina ana kolon borusuna montaj edilir. Bazı binaların girişinde su basınç düşürücü olsa da mal sahipleri isteği üzerine kendi daire girişlerine su basınç regülatörü taktırabilir. Basınç düşürücü ile özellikle geceleri olan su borusu patlamaları engellenip kombi, çamaşır makinası gibi su ile çalışan hassas makinalarda oluşabilecek hasar ve su kaçakları engellenebilir.

Bina Temelinden Su Çıkıyor.100% Kırmadan Çözüm

Bina Temelinden Su Çıkıyor.100% Kırmadan Çözüm

Özellikle yeni yapılan binalarda bina temelinden su çıkıyor sorununa sıklıkla karşılaşmaktayız. Temelden su çıkması sorunu bazen yan taraflardaki binalardan kaynaklı  olabilir. Acele ve panikle müdahaleden kaçınılmalıdır. Temelden su sızıntısı probleminde güvelik tedbirleri alınmalıdır. Bina elektrik tesisatına ve asansör kuyusuna su dolmasına karşı gerek görülürse enerji kesilmelidir. Tüm tedbirler alındıktan sonra hemen bizi arayarak randevu alabilirsiniz. Aynı gün içinde 100% kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti yapılarak suyun kaynağı tespit edilir.

Dinleme Cihazlı Florya Su Kaçağı Bulma

Dinleme Cihazlı Florya Su Kaçağı Bulma

Alanında uzman kadrosuyla florya su kaçağı bulma servisi 7/24 hizmetinizdedir. Aynı gün içinde servis ve sabit fiyat garantisi ile % 100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile çıktığımız bu yolda arkamızda hep mutlu müşteriler bıraktık. Florya su kaçağı bulma servisi olarak su ev veya işyerinizin su tesisatı arızalarının tespit ve tamiri için mühendislik ve gerekli bütün arge çalışmalarını yapıyoruz. Üretilen son teknoloji cihazları sizin hizmetinize sunuyoruz.

Zeytinburnu Kameralı Su Tesisatı Servisi. Kırmadan Kaçak Su Tespiti

Zeytinburnu Kameralı Su Tesisatı Servisi. Kırmadan Kaçak Su Tespiti

Zeytinburnu su kaçağı tespiti servisi olarak su tesisatında en yaygın şekilde meydana gelen arızaları servis tecrübelerimiz sonucu sizlere anlatmak istiyoruz. Sol yıllarda inşaat sektörünün hızlı gelişiminin ardından su tesisatında meydana gelen arızalarda buna bağlı olarak artmıştır. Bunun en temel sebebi malzeme kalitesi, hatalı işçilik uygulamaları ve doğru yapılmayan su kaçak testleridir.

Ana sayfa » Toprak Tesisat » Su Kaçağı Tespiti & Su Kaçağı Bulma » Yangın Tesisatı Su Kaçağı Tespiti 100% Çözüm

Şimdi Teklif Al
1
7/24 bize yazın. Hemen cevap veriyoruz.
7/24 Hemen Fiyat Al
Merhaba,

İstanbul'da 100% su kaçağı bulma ve 7/24 tıkanıklık açma hizmet veriyoruz. Su kaçağını tespit edemezsek veya tıkanıklığı açamazsak ücret talep etmiyoruz.

2 yıl garantili hizmet veriyoruz.