Su Faturası Nasıl Düşer Su Faturasında Tasarruf Yolları

Ev ve işyerlerinde su faturasından nasıl tasarruf edilir sorusu sürekli gündeme gelmektedir. Su faturasında tasarruf yolları olarak birden fazla yapılması gereken vardır.Sizlere detaylı olarak su faturası nasıl az gelir bu yazımızda anlatacağız. İşte tüm detaylarıyla su faturası nasıl azaltılır sorusunun cevabı.

0 ( 212 ) 434 58 370 ( 537 ) 953 73 13

Ana sayfa » Toprak Tesisat » Su Faturası Nasıl Düşer Su Faturasında Tasarruf Yolları

Su Faturası Nasıl Düşer

Su Faturası Nasıl Düşer

Su faturasında tasarruf yolları aşağıdaki gibidir;

 • İşyeri, okul gibi kalabalık alanlarda fotoselli batarya kullanmak su faturasını azaltmakta önem taşımaktadır.
 • Rezervuarların su haznesine içi su dolu pet şişe koymak ortalama rezervuar kullanım suyunda ortalama % 20 oranın su tasarrufu sağlar.
 • Apartman dairelerinde çok mümkün olmasada tuvalet giderlerinde yağmur suyunu depolayarak kullanmak büyük bir su tasarrufu yöntemidir.

Su Faturası Nasıl Düşer

 • Su faturası azaltmakta en büyük rolü ev hanımları oynamaktadır. Kirli çamaşır ve bulaşıklar makineyi tamamen doldurmadan makine çalıştırılmamalıdır.
 • Batarya ve musluklardan küçük du damlamaları su faturasının yüksek gelmesine neden olmaktadır. Şayet böyle bir durum varsa musluk ve bataryalarınızı tamir ettiriniz veya kaliteli bir ürünle değiştiriniz.
 • Herkes için sahip olduğu araç değerlidir. Ancak bazı işiler araba yıkama işini adeta vücut bakımı olarak algıladığı için aşırı su sarfiyatı yapmaktadır. Araç yıkama yapılırken kova kullanılması önemli derecede su tasarrufu sağlayacaktır.
 • Özellikle yaz aylarında herkes içi su dolu bir küvette serinleyerek keyif yapmak ister. Küvete doldurulan su duş alırken kullanılan su tüketiminden ortalama % 60 oranında fazladır.

Su Faturası Nasıl Az Gelir

 • Klozet iç takımları sıklıkla bozulmaktadır. Çokta önemsenmeyen bu durum su faturasının yüksek gelmesine neden olmaktadır.
 • Tıraş olurken jileti temizlemek için su sürekli akıtılmamalıdır. Küçük bir kaba su doldurarak tıraş jiletini temizleyebilirsiniz.
 • Bazı kişiler evinde bulaşık makinesi olduğu halde bulaşıkları elde yıkamayı tercih etmektedir. Bulaşıkları makine yerine elde yıkamak gereksiz su sarfiyatına neden olacaktır.
 • Çoğu kişi dişlerini fırçalarken maalesef suyu açık bırakmaktadır. Diş fırçalama esnasında boşa akan su diş temizliğinde kullanılan sudan çok daha fazladır.
 • Aşırı su sarfiyatı yapılan bölgelerden biriside bahçe bölümleridir. Modern su tasarrufu sağlayan ekipmanlar ve debi ayarlayıcı aparat tasarruf yolları arasındadır.
 • Düşüm akımlı duş başlığı kullanarak su faturanızdan tasarruf etmeniz mümkündür.
 • Su faturanız rutin gelen tutardan aşırı fazla geldiyse evinize veya işyerinize su kaçağı ve su sayacı kontrolü yaptırmanız gereklidir

SON TEKNOLOJİ MAKİNE VE UZMAN PERSONEL İLE İSTANBUL GENELİNE HİZMET

Su Kaçağı Tespiti

Tıkanıklık Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Lavabo Açma

Pimaş Açma

Gider Açma

Logar Açma

Kanal Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon Açma

Müşteri Görüşleri

İkram USTA Bağcılar 3 Ocak 2018

Mutfağın lavabo tıkanıklığı için çağırdım internetten. Çok memnun kaldım kısa sürede bitti işleri.

İşini iyi yapan nadir firmalardan. Su tesisatçımız diyebileceğimiz ciddi bir firma var artık sevgiler

blank

Selahattin KILIÇ Bağcılar 13 Ocak 2018

Alt komşuya su akıyordu banyodan. Toprak tesisattan arkadaşlar sağolsun buldular arızayı. Banyodaki gider borularının değişmesi gerektiğini söylediler. Fayans dahil herşey yapıldı gerçekten titiz çalışıyorlar. Gelen ustalar saygılı ve işini biliyor.

blank

Güliz SAYAR Esenler 6 Şubat 2018

Kış geldiği zaman ısınmakta güçlük çekiyorduk. Eski ev olduğu için yalıtımda yok. Araştırmalarım sonucu petek temizliği yaptırmaya karar verdim. Petek temizliği aldığım toprak tesisattan çok memnun kaldım Benden sonra ablamlar da yaptırdı. Teşekkürler toprak tesisat

100% SU KAÇAĞI TESPİTİ VE 7/24 KIRMADAN TIKANIKLIK AÇMA

Garantili su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açma için hemen arayın.Ev ve iş yerlerindeki su kaçaklarını cihazlar ile kırmadan noktasal olarak tespit ediyoruz. Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz. Son teknoloji makinelerimiz ile İstanbul’un bütün ilçelerine fiyat farkı olmadan servis hizmetimiz vardır. Su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açmanın makine ile yapılmasının en büyük avantajı en az tamirat masrafıyla sorundan kurtulmanızdır. 

0537 953 7313Hemen Arayın
Bina Boşluğundan Su Sızıyor

Bina Boşluğundan Su Sızıyor

Bina boşluğundan su sızıyor arızasının tespitinde en önemli detay su kaçağının daire içlerinden mi yoksa ana gider borularından mı geldiğinin tespitinin yapılmasıdır. Bina boşlukları yani ana gider borularının geçtiği şaft bölümlerinden su sızıntısı problemi yaşanmaktadır. 

read more
Fabrika ve İmalathane Tesisat Arıza Tespiti

Fabrika ve İmalathane Tesisat Arıza Tespiti

Tıpkı konutlarda olduğu fabrika su kaçağı tespiti cihazlar ile yapılmaktadır. Fabrikalar büyük alanlara sahip olduğu için bazı su kaçaklarında alan daraltma işlemi yapılarak fabrika su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Olası bir dikkatsizlik ve alanın büyük olması günlerce su kaçağının aranmasına ve hatta başarısız sonuçlar alınmasına neden olabilir. Bilhassa çok katlı işyerlerin de uygulanması gereken alan daraltma işleminde dikkat edilmesi gereken bazı hususları sizlere aktaralım.

read more
Beykoz Su Kaçağı Tespiti ( 100% Kameralı Tesisatçı )

Beykoz Su Kaçağı Tespiti ( 100% Kameralı Tesisatçı )

Alt komşunuza evinizden su akıyorsa lütfen bilinçsizce evinizin duvar veya fayanslarını kırmayınız. Beykoz su kaçağı tespiti servisinden destek almanız en doğrusu olacaktır. Öncelikle alt kata akan suyun sürekli yoksa sadece pis su giderlerine su dökünce mi gittiğini gözlemleyiniz. Şayet giderlere su dökülünce su akıyorsa daha fazla su dökmemeniz en doğrusu olacaktır. 

read more
Florya Makineli Su Akıntı Tespiti

Florya Makineli Su Akıntı Tespiti

Alanında uzman kadrosuyla florya su kaçağı bulma servisi 7/24 hizmetinizdedir. Aynı gün içinde servis ve sabit fiyat garantisi ile % 100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile çıktığımız bu yolda arkamızda hep mutlu müşteriler bıraktık. Florya su kaçağı bulma servisi olarak su ev veya işyerinizin su tesisatı arızalarının tespit ve tamiri için mühendislik ve gerekli bütün arge çalışmalarını yapıyoruz. Üretilen son teknoloji cihazları sizin hizmetinize sunuyoruz.

read more
Cihazlı Su Tesisatçısı Kurumsal ve Garantili Hizmet

Cihazlı Su Tesisatçısı Kurumsal ve Garantili Hizmet

Beşiktaş bölgesinin köklü su tesisatı firması Toprak Tesisat, beşiktaş su kaçağı tespiti hizmetinde yine lider. Evinizi kırmadan dökmeden alt komşunuza akan suyu buluyoruz. Modern ekipman ve işini bilen ustalarımızla beşiktaşın her bölgesinde hizmetteyiz. Su tesisatı sorunlarınızda kaliteli ve profesyonel hizmet almak için bizi aramanız yeterlidir. 7/24 servis hizmetimiz mevcuttur.

read more
Üst Kattan Akan Suyun Tespiti

Üst Kattan Akan Suyun Tespiti

Yetkili su tesisatı ustası kadroları ile şişli su kaçağı tespiti servisi hizmetinizde. Evinizdeki su arızalarına sok nokta. Toprak Tesisat güvencesi ile hızlı servis ve son teknoloji cihazlar ile kırmadan tespit. 

read more

SU KAÇAĞINA ve TIKANIKLIĞA SON! HIZLI SERVİS, KESİN ÇÖZÜM İÇİN BİZİ ARAYIN

4 + 8 =

 

Sancaktepe Mah. 899. Sok.
No: 19/A Bağcılar / İSTANBUL

 

Şimdi Teklif Al
1
Hemen Teklif Al
Merhaba,

Size nasıl yardımcı olabilirim? Su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma ve diğer tüm su tesisatı sorunlarında hizmet vermekteyiz.