Su Faturası Nasıl Düşer Su Faturasında Tasarruf Yolları

Ev ve işyerlerinde su faturasından nasıl tasarruf edilir sorusu sürekli gündeme gelmektedir. Su faturasında tasarruf yolları olarak birden fazla yapılması gereken vardır.Sizlere detaylı olarak su faturası nasıl az gelir bu yazımızda anlatacağız. İşte tüm detaylarıyla su faturası nasıl azaltılır sorusunun cevabı.

Hemen AraFiyat Al

7/24 Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma

Su Faturası Nasıl Düşer Su Faturasında Tasarruf Yolları

Su Faturası Nasıl Düşer Su Faturasında Tasarruf Yolları

Su Faturasında Tasarruf Yolları

İşyeri, okul gibi kalabalık alanlarda fotoselli batarya kullanmak su faturasını azaltmakta önem taşımaktadır.Rezervuarların su haznesine içi su dolu pet şişe koymak ortalama rezervuar kullanım suyunda ortalama % 20 oranın su tasarrufu sağlar.Apartman dairelerinde çok mümkün olmasada tuvalet giderlerinde yağmur suyunu depolayarak kullanmak büyük bir su tasarrufu yöntemidir.

Su Faturası Nasıl Düşer?

Su faturası azaltmakta en büyük rolü ev hanımları oynamaktadır. Kirli çamaşır ve bulaşıklar makineyi tamamen doldurmadan makine çalıştırılmamalıdır.Batarya ve musluklardan küçük du damlamaları su faturasının yüksek gelmesine neden olmaktadır. Şayet böyle bir durum varsa musluk ve bataryalarınızı tamir ettiriniz veya kaliteli bir ürünle değiştiriniz.Herkes için sahip olduğu araç değerlidir. Ancak bazı işiler araba yıkama işini adeta vücut bakımı olarak algıladığı için aşırı su sarfiyatı yapmaktadır. Araç yıkama yapılırken kova kullanılması önemli derecede su tasarrufu sağlayacaktır.Özellikle yaz aylarında herkes içi su dolu bir küvette serinleyerek keyif yapmak ister. Küvete doldurulan su duş alırken kullanılan su tüketiminden ortalama % 60 oranında fazladır.

Su Faturası Nasıl Az Gelir?

Klozet iç takımları sıklıkla bozulmaktadır. Çokta önemsenmeyen bu durum su faturasının yüksek gelmesine neden olmaktadır.Tıraş olurken jileti temizlemek için su sürekli akıtılmamalıdır. Küçük bir kaba su doldurarak tıraş jiletini temizleyebilirsiniz.Bazı kişiler evinde bulaşık makinesi olduğu halde bulaşıkları elde yıkamayı tercih etmektedir. Bulaşıkları makine yerine elde yıkamak gereksiz su sarfiyatına neden olacaktır.Çoğu kişi dişlerini fırçalarken maalesef suyu açık bırakmaktadır. Diş fırçalama esnasında boşa akan su diş temizliğinde kullanılan sudan çok daha fazladır.Aşırı su sarfiyatı yapılan bölgelerden biriside bahçe bölümleridir. Modern su tasarrufu sağlayan ekipmanlar ve debi ayarlayıcı aparat tasarruf yolları arasındadır.Düşüm akımlı duş başlığı kullanarak su faturanızdan tasarruf etmeniz mümkündür.

Su faturanız rutin gelen tutardan aşırı fazla geldiyse evinize veya işyerinize su kaçağı tespiti ve su sayacı kontrolü yaptırmanız gereklidir. 100% Kırmadan noktasal su kaçağı tespitinin nasıl yapıldığında >>  topraktesisat.com/su-kacagi-tespiti-su-kacak-tespiti yazımızdan ulaşabilirsiniz.

100% Kırmadan ve Garantili Su Kaçağı Tespiti

Garantili kırmadan su kaçağı tespiti için İstanbul’da hemen servis talebinde bulunabilirsiniz

7/24 Kameralı Tıkanıklık Açma Servisi

İstanbul tıkanıklık açma firması olarak gider tıkanmalarına kırmadan çözüm üretiyoruz.Tuvalet tıkanıklığını 10 dk açıyoruz.

Kırmadan Tespit ve 2 Yıl Garantili Tamirat

Arızanın tamiratını tespit sonrası hemen garantili olarak yapıyoruz.Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz.

SSS

SU TESİSATI - TIKANIKLIK AÇMA - SIK SORULAN SORULAR

Klozet Tıkanıklığına 100% Kırmadan Çözüm

Soru : Kolay gelsin.Bağcılarda ara kat bir daire kiracı olarak oturuyorum.Eve taşındığımdan beri banyodaki klozet ve yerdeki su gideri sürekli tıkanıyor. Tuvalet kağıdı kullanmıyoruz ve klozete herhangi bir şeyde atılmadı bizim bildiğimiz.Klozet tıkanıklığın çok kötü olduğu durumlarda gider açıcı sıvı döktüm yine etkisi olmadı böyle durumda ne yapılıyor kimlerden hizmet alınıyor acaba?

Cevap : Merhaba Şefik bey.Sürekli tıkanmaların olduğu klozet, banyo süzgeci,lavabo,mutfak gideri gibi evin sık kullanılan giderlerinde sorunun 100% çözümü için kameralı tıkanıklık açma robotları ile izleme yapılması gerekmektedir.Yapılan bu kameralı tıkanıklık açma işlemi sonrasında borulardan tıkanıklığa neyin sebep olduğu ve çözüm ne olacağını işini ehli ustalarımız size izah edecektir.En kısa zaman da tıkanıklık açma servis kaydınızı ( 0 537 953 73 13 ) numaralı telefonumuz üzerinden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yağmur Suyu Gider Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Soru : Merhaba ben dubleks dairede oturuyorum. Evi alalı 3 ay oldu. Yağmur yağdığı zaman terastaki giderden su az gidiyor. Nalbur dan gideri açmak için tel aldım ama 20 santim sonra gitmiyor. Bende süzgecin olduğu yeri kırdım. Beton parçaları vardı temizledim. Sonra hortumu içine sokup su tuttum yine tıkandı gider. Giderin içine kamera ile bakılmasını istiyorum. Nerede ne sorun var tespit edilsin.

Cevap : Hacı bey gider tıkanıklığının sebebini kırmadan kameralı tespit cihazları ile buluyoruz. Gider borusunun içinde ne varsa cihazın ekranında aynen görünmektedir. Firmamızı arayarak gider görüntüleme ve gider tıkanıklığı açma hizmeti için servis kaydı açtırmanız yeterli olacaktır.

Daireyi Lağım Suyu Basıyor Sebebi Ne olabilir?

Soru : İstanbul Sultangazide kiracının oturduğu bodrum kat daire var. Bina 9 yıllık.İki defa daireyi lağım suyu bastı. Üst kattakilerin tuvalet suyu daireden çıkıyor. Parkeler bu yüzden mahvoldu. Bunun neden kaynaklandığının tespitini yaptırmak istiyorum. Bilgi verir misiniz.

Cevap : Tuvalet tıkanmasının birden fazla sebebi olabilir. Bina sakinleri tarafından tuvalete atılan tuvalet kağıdı,ıslak mendil,bez ve diğer yabancı maddelerden kaynaklanabilir. Bunun dışından binanın ana gider borularında olan yapısal sorunlar nedeniyle dairenizde taşmalar olabilir. Kameralı cihazlar ile binanın ana gider borularının kontrollerini kırmadan yapıyoruz. Tuvalet tıkanmasına ve lağım taşmasına sebebiyet veren hususu kesin olarak tespit ediyoruz. Bunun dışında binanızın rögar ve yağmurluk giderleri de kontrol ediliyor. Bizimle irtibata geçerseniz yardımcı oluruz

100% Kırmadan Tuvalet Açma Yapıyor musunuz?

Soru : Merhaba.5 katlı bir binada dublex dairede oturuyorum.Hem üst katta  hemde alt katta tuvalet var ikisi de klozet.5 yaşında ki oğlum biz yokken tuvalete temizlik bezini atıp sifonu çekmiş.Bir kaç gündür hiç sorun yaşamıyorduk ancak son zamanlarda tuvalet sadece suyu çekiyor ama diğer giderler gitmiyor.Belki çözüm olur diye kimyasal boru tıkanıklığı açma sıvısı kullandım ama oda fayda vermedi.Siz evde yada bina da diğer yerlerde  herhangi bir yeri kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma yapıyor musunuz. Ayrıca kırmadan tuvalet açma işlem ücreti nedir tahmini ne kadar sürer.Çalışan insanlar olduğumuz için bizim evde olduğumuz saatlerde gelmeniz gerekecektir.

Cevap : Merhaba.İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farksız kırmadan ve kesinlikle hiç bir yere zarar vermeden tıkanıklık açma servisimizvardır.Yaşamakta olduğunuz sorunları daha önce defalarca garantili olarak çözmüş tuvalet tıkanıklığı açma servisi olarak doğru yerde olduğunuzu söylemek isteriz. Arzu ederseniz 7/24 çalışan kırmadan tıkanıklık açma ustalarımız evinize gelip özel tıkanıklık açmarobotları ile 30 dk da sorununuz garantili olarak çözer.

Şimdi Teklif Al
1
7/24 bize yazın. Hemen cevap veriyoruz.
7/24 Hemen Fiyat Al
Merhaba,

İstanbul'da 100% su kaçağı bulma ve 7/24 tıkanıklık açma hizmet veriyoruz. Su kaçağını tespit edemezsek veya tıkanıklığı açamazsak ücret talep etmiyoruz.

2 yıl garantili hizmet veriyoruz.