Banyo Lavabosu Nasıl Açılır. 30 dk Kesin Çözüm

Evlerde en sık karşılan sorunlardan bir tanesi banyo lavabosu nasıl açılır problemidir. Evinizde bulunan ıslak zemin bölgeleri yani mutfak, banyo ve tuvalet gider tıkanmalarını robotla kırmadan açıyoruz. Günümüzde gider tıkanıklığı açmak için halk arasında yaygın olarak gider açma kimyasalları kullanılmaktadır
Hemen AraFiyat Al

7/24 Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma

Banyo Lavabosu Nasıl Açılır. 30 dk Kesin Çözüm

Banyo Lavabosu Nasıl Açılır. 30 dk Kesin Çözüm

Banyo lavabosu nasıl açılır sorusunun cevabı,tıkanmanın sebebini ve alabileceğiniz önlemler hakkında size bazı ipuçları verelim. Banyo lavabosu sürekli tıkanıyorsa temelde iki nedeni vardır;

Kullanım hatalarından dolayı tıkanmalar: Erkeklerin tıraş olurken lavabo içine kıl dökmeleri başlıca sebeplerden bir tanesidir. Ayrıca kulak temizleme çubuklarının lavaboya atılması gideri tıkayabilir.

Yapısal sorun nedeniyle tıkanmalar: Gider boruları yapılırken yatak halde döşeli boruların alt kısmı iyice doldurulmalıdır. Alt kısmı doğru iyice doldurulmayan gider boruları zamanla aşağıya doğru çökebilir. Ayrıca banyo lavabosu tıkandı sorunun sebebi gider borularına doğru verilmeyen eğim oranı olabilir. Suyun ve pisliğin gider borusundan gitmesi için belli bir oranda eğim verilmesi gereklidir. Meyil yani eğim çok verilirse su pislikten önce gider ve borunun içinde pislik sürekli kalır. Bu durum zamanla koku ve tıkanıklığa sebebiyet verir. Eğim az verilirse su ve pislik borunun içinde sürekli kalacağı için koku, tıkanıklık ve zamanla ek yerlerinde su sızıntısı yapar.

Banyo lavabosu nasıl açılır? Lavabo açma teknikleri

Banyo lavabosu nasıl açılır? Lavabo açma teknikleri

Banyo Lavabosu Nasıl Açılır? Lavabo Açma Teknikleri

  • Lavaboya 1 su bardağı karbonat ve 2 su bardağı sirke dökün. Döktükten sonra köpürme olabilir. Bu işlemi lavabo açılmadıysa veya kısmen açıldıysa tekrarlayabilirsiniz.
  • Limon tuzu veya sofa tuzunu lavaboya dökün. Ardından iki su bardağı sirkeyi dökerek lavabo açmayı deneyebilirsiniz.
  • Lavabo sifonun bağlı olduğu gider borusundan çıkartınız. Elbise askısını ek yerinden ayırarak gider borusunun içine sokup çıkararak tıkanıklığa müdahale ediniz.
  • Bahçe sulama hortumunu gider borusunun içine göndererek tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz.
  • Nalburlarda satılan lavabo açma sustası ile aşırı derecede tıkanmamış lavaboyu açabilirsiniz.

Banyo içinde bulunan el yıkama lavabosu, çamaşır makinesi gideri, tuvalet gideri, duş gideri bina ana gider borusuna bağlanmaktadır. Dolayısıyla ana gider borusuna bağlantı noktasında tıkanma varsa banyodaki bütün giderler tıkanır. Bazen de banyo içinde sadece bir gider tıkanabilir. Şayet banyo lavabosu tıkanması sorununu sürekli yaşıyorsanız kameralı su tesisatçısından yardım almanız gereklidir.

Yapılan kameralı kontrollerde gider borunuzda olan bütün sorunlar net olarak tespit edilir. Lavabo tıkanıklığının sebebini ve kesin olarak çözümü ancak bu şekilde yapılır. Çok ileri durumda olmayan tıkanmalarda evde lavabo açma yöntemi ile tıkanıklığı açmayı denemeniz mümkündür. Lavabo tıkanıklığı açma tekniklerini uygularken lütfen koruyucu eldiven kullanınız.

100% Kırmadan ve Garantili Su Kaçağı Tespiti

Garantili kırmadan su kaçağı tespiti için İstanbul’da hemen servis talebinde bulunabilirsiniz

7/24 Kameralı Tıkanıklık Açma Servisi

İstanbul tıkanıklık açma firması olarak gider tıkanmalarına kırmadan çözüm üretiyoruz.Tuvalet tıkanıklığını 10 dk açıyoruz.

Kırmadan Tespit ve 2 Yıl Garantili Tamirat

Arızanın tamiratını tespit sonrası hemen garantili olarak yapıyoruz.Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz.

SSS

SU TESİSATI - TIKANIKLIK AÇMA - SIK SORULAN SORULAR

Klozet Tıkanıklığına 100% Kırmadan Çözüm

Soru : Kolay gelsin.Bağcılarda ara kat bir daire kiracı olarak oturuyorum.Eve taşındığımdan beri banyodaki klozet ve yerdeki su gideri sürekli tıkanıyor. Tuvalet kağıdı kullanmıyoruz ve klozete herhangi bir şeyde atılmadı bizim bildiğimiz.Klozet tıkanıklığın çok kötü olduğu durumlarda gider açıcı sıvı döktüm yine etkisi olmadı böyle durumda ne yapılıyor kimlerden hizmet alınıyor acaba?

Cevap : Merhaba Şefik bey.Sürekli tıkanmaların olduğu klozet, banyo süzgeci,lavabo,mutfak gideri gibi evin sık kullanılan giderlerinde sorunun 100% çözümü için kameralı tıkanıklık açma robotları ile izleme yapılması gerekmektedir.Yapılan bu kameralı tıkanıklık açma işlemi sonrasında borulardan tıkanıklığa neyin sebep olduğu ve çözüm ne olacağını işini ehli ustalarımız size izah edecektir.En kısa zaman da tıkanıklık açma servis kaydınızı ( 0 537 953 73 13 ) numaralı telefonumuz üzerinden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yağmur Suyu Gider Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Soru : Merhaba ben dubleks dairede oturuyorum. Evi alalı 3 ay oldu. Yağmur yağdığı zaman terastaki giderden su az gidiyor. Nalbur dan gideri açmak için tel aldım ama 20 santim sonra gitmiyor. Bende süzgecin olduğu yeri kırdım. Beton parçaları vardı temizledim. Sonra hortumu içine sokup su tuttum yine tıkandı gider. Giderin içine kamera ile bakılmasını istiyorum. Nerede ne sorun var tespit edilsin.

Cevap : Hacı bey gider tıkanıklığının sebebini kırmadan kameralı tespit cihazları ile buluyoruz. Gider borusunun içinde ne varsa cihazın ekranında aynen görünmektedir. Firmamızı arayarak gider görüntüleme ve gider tıkanıklığı açma hizmeti için servis kaydı açtırmanız yeterli olacaktır.

Daireyi Lağım Suyu Basıyor Sebebi Ne olabilir?

Soru : İstanbul Sultangazide kiracının oturduğu bodrum kat daire var. Bina 9 yıllık.İki defa daireyi lağım suyu bastı. Üst kattakilerin tuvalet suyu daireden çıkıyor. Parkeler bu yüzden mahvoldu. Bunun neden kaynaklandığının tespitini yaptırmak istiyorum. Bilgi verir misiniz.

Cevap : Tuvalet tıkanmasının birden fazla sebebi olabilir. Bina sakinleri tarafından tuvalete atılan tuvalet kağıdı,ıslak mendil,bez ve diğer yabancı maddelerden kaynaklanabilir. Bunun dışından binanın ana gider borularında olan yapısal sorunlar nedeniyle dairenizde taşmalar olabilir. Kameralı cihazlar ile binanın ana gider borularının kontrollerini kırmadan yapıyoruz. Tuvalet tıkanmasına ve lağım taşmasına sebebiyet veren hususu kesin olarak tespit ediyoruz. Bunun dışında binanızın rögar ve yağmurluk giderleri de kontrol ediliyor. Bizimle irtibata geçerseniz yardımcı oluruz

100% Kırmadan Tuvalet Açma Yapıyor musunuz?

Soru : Merhaba.5 katlı bir binada dublex dairede oturuyorum.Hem üst katta  hemde alt katta tuvalet var ikisi de klozet.5 yaşında ki oğlum biz yokken tuvalete temizlik bezini atıp sifonu çekmiş.Bir kaç gündür hiç sorun yaşamıyorduk ancak son zamanlarda tuvalet sadece suyu çekiyor ama diğer giderler gitmiyor.Belki çözüm olur diye kimyasal boru tıkanıklığı açma sıvısı kullandım ama oda fayda vermedi.Siz evde yada bina da diğer yerlerde  herhangi bir yeri kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma yapıyor musunuz. Ayrıca kırmadan tuvalet açma işlem ücreti nedir tahmini ne kadar sürer.Çalışan insanlar olduğumuz için bizim evde olduğumuz saatlerde gelmeniz gerekecektir.

Cevap : Merhaba.İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farksız kırmadan ve kesinlikle hiç bir yere zarar vermeden tıkanıklık açma servisimizvardır.Yaşamakta olduğunuz sorunları daha önce defalarca garantili olarak çözmüş tuvalet tıkanıklığı açma servisi olarak doğru yerde olduğunuzu söylemek isteriz. Arzu ederseniz 7/24 çalışan kırmadan tıkanıklık açma ustalarımız evinize gelip özel tıkanıklık açmarobotları ile 30 dk da sorununuz garantili olarak çözer.

Sıhhi Tesisat

Su Tesisatı Hizmetlerimiz

Tıkanıklık Açma

Tuvalet - Lavabo - Boru-  Gider - Süzgeç - Kanal

7/24 her türlü kırmadan tıkanıklık açma çözümlerimiz ile yanınızdayız.

Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan - Noktasal - Dinlemeli - Kameralı

100% noktasal dinleme cihazları ile su kaçağı tespiti yapıyoruz ve tamir ediyoruz.

Sıhhi Tesisat

Batarya - Süzgeç - Musluk - Sifon

Batarya su damlaması,sifon su kaçırması artık canınızı sıkmasın.

Su Tesisatı ve Komple Tadilat

Siz yorulmayın tesisat ustası aramayın.

Hemen arayın tüm su tesisatı tadilat ve tamir işlerinizi profesyonel tesisatçılarımız yapsın.

Petek Temizleme

Petek temizleme ile %30 varan ısı tasarrufu sağlayın.

Kış aylarında yüksek faturalara çözüm ve sıcacık evler için petek temizleme yaptırın.

7/24 Acil Tamirci

İstanbul Bağcılar / Esenler / Güngören / Bayrampaşa

Mobil acil su tesisatı servisimiz ile İstanbul'da Bağcılar ve yakında ilçelerde hizmetteyiz.
Şimdi Teklif Al
1
7/24 bize yazın. Hemen cevap veriyoruz.
7/24 Hemen Fiyat Al
Merhaba,

İstanbul'da 100% su kaçağı bulma ve 7/24 tıkanıklık açma hizmet veriyoruz. Su kaçağını tespit edemezsek veya tıkanıklığı açamazsak ücret talep etmiyoruz.

2 yıl garantili hizmet veriyoruz.