Bina Logar ve Boru Tıkanıklığı Açma

Aniden meydana gelebilecek tıkanmalarda bina logar ve boru tıkanıklığı açma işlemi için rögar kapağının ulaşılabilir durumda olması gereklidir. Bina logarları ev ve işyerlerinin pis suyunun şehir pis su şebeke kanalına bağlantısını yapmaktadır. Tuvalet, banyo ve mutfak gibi ıslak zeminlerden gelen pis su, bina lögarına oradan da şebeke kanalına dökülür. Logar tıkanıklığı olmasa bile rutin lögar temizliği yapılması durumunda rögar kapağın yerinin ulaşılabilir olması zaten gereklidir.
Hemen AraFiyat Al

7/24 Kırmadan Robotla Tıkanıklık Açma

Bina Logar ve Boru Tıkanıklığı Açma

Bina Logar ve Boru Tıkanıklığı Açma

Firmamız tıkanıklık açma robotu ile bina logar ve boru tıkanıklığı açma işleminizi kırmadan dökmeden yapmaktadır. Boru tıkanıklığı açma esnasında rögar kapağı açıp bırakılıp gidilmemelidir. Mutlak suretle açık kalan rögar yerinde bir kişi beklemeli veya işaretçi şerit çekilmelidir. Rögar içinde biriken metan gazı sebebiyle kapak açıldıktan sonra bir müddet havalanması beklenmelidir. Yanıcı maddelerle yaklaşılmamalı ve içine atılmamalıdır.

Lögar Neden Tıkanır?

Bina Logar ve Boru Tıkanıklığı

Yapısal Bozukluk Yüzünden Bina Logar Ve Boru Tıkanıklığı

Lögar yapılırken özellikle alt kısım iyi beslenmeli yumuşak zemin söz konusu ise gerekli dolgu işlemleri yapılmalıdır.

Çevresinden ve alt kısmından su almaması için gerekli izolasyon işleri titizlikle yapılmalıdır.

Lögarlarda genel olarak çökme sorunu yaşanmaktadır. Lögar yapılırken deprem, toprak kayması, yer altı suları dikkate alınmalı gereken destekleyici işlemler ihmal edilmemelidir.

Ağır yüklü iş makinaları ve vasıtalar lögar kapağının üzerinden geçecek ise dip kısım hasır demir ve beton ile desteklenmelidir.

Yeniden rögar yapılacaksa, rögar kapağının yuvarlak olması taşınması ve yerine oturması açısından daha kolaydır. Ayrıca yuvarlak rögar kapaklarının içine düşme ihtimali yoktur.

Kullanım Hatalarından Dolayı Logar Ve Boru Tıkanıklığı

Kullanım Hatalarından Dolayı Logar Ve Boru Tıkanıklığı

Kullanım Hatalarından Dolayı Logar Ve Boru Tıkanıklığı

Tuvaletlerden atılan tuvalet kağıdı, ıslak mendil, el kurulamak için kullanılan havlu peçeteler, gidere yanlışlıkla kaçan veya atılan bez ve sünger, oyuncaklar genel olarak bina logar ve boru tıkanıklığısebebiyet verir.

Boru Tıkanıklığı Açma İşleminde Yağmurluk Hatları Kontrolü

 Özellikle yağmurlu havalarda yaşanan bu sorun yağmur suyunun rögara akması sebebiyle rögar kapasitesini aştığı için tıkanma veya su basmaları yaşanmaktadır. Yağmurluk giderlerinin rögara bağlantısı yasaktır.

Rögarın üst kapak bölümündeki deliklerden yabancı maddelerin rögara gitmesi: Rögar kapağında bulunan deliklerden araba lastiklerinden taş ve çamur düşebilir. Yine yağmurlu havalarda yağmur suyu ile birlikte taş ve diğer maddeler rögar kapağının deliğinden girerek rögarı tıkayabilir.

Boru Tıkanıklığı Açma Yapıldıktan Sonra Rogar Temizliğinin Faydaları

Konut veya işyeri fark etmeksizin bütün atık su gider boruları ve rögar olası bir tıkanıklığa önlem almak için rögar yıkama ve rögar temizleme işlemi yapılabilir. Yapılacak yıkama ve temizlik işlemi sonunda pis su borularınızın için sıfır yapılmış gibi temizlenir. Özellikle restoran, yemek üretim yerleri, otel, fabrika, okul, cami gibi yerlerde bu işlemin rutin olarak yapılmasında fayda vardır.

100% Kırmadan ve Garantili Su Kaçağı Tespiti

Garantili kırmadan su kaçağı tespiti için İstanbul’da hemen servis talebinde bulunabilirsiniz

7/24 Kameralı Tıkanıklık Açma Servisi

İstanbul tıkanıklık açma firması olarak gider tıkanmalarına kırmadan çözüm üretiyoruz.Tuvalet tıkanıklığını 10 dk açıyoruz.

Kırmadan Tespit ve 2 Yıl Garantili Tamirat

Arızanın tamiratını tespit sonrası hemen garantili olarak yapıyoruz.Yaptığımız tamiratlara 2 yıl garanti veriyoruz.

SSS

SU TESİSATI - TIKANIKLIK AÇMA - SIK SORULAN SORULAR

Klozet Tıkanıklığına 100% Kırmadan Çözüm

Soru : Kolay gelsin.Bağcılarda ara kat bir daire kiracı olarak oturuyorum.Eve taşındığımdan beri banyodaki klozet ve yerdeki su gideri sürekli tıkanıyor. Tuvalet kağıdı kullanmıyoruz ve klozete herhangi bir şeyde atılmadı bizim bildiğimiz.Klozet tıkanıklığın çok kötü olduğu durumlarda gider açıcı sıvı döktüm yine etkisi olmadı böyle durumda ne yapılıyor kimlerden hizmet alınıyor acaba?

Cevap : Merhaba Şefik bey.Sürekli tıkanmaların olduğu klozet, banyo süzgeci,lavabo,mutfak gideri gibi evin sık kullanılan giderlerinde sorunun 100% çözümü için kameralı tıkanıklık açma robotları ile izleme yapılması gerekmektedir.Yapılan bu kameralı tıkanıklık açma işlemi sonrasında borulardan tıkanıklığa neyin sebep olduğu ve çözüm ne olacağını işini ehli ustalarımız size izah edecektir.En kısa zaman da tıkanıklık açma servis kaydınızı ( 0 537 953 73 13 ) numaralı telefonumuz üzerinden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yağmur Suyu Gider Tıkanıklığı Nasıl Çözülür?

Soru : Merhaba ben dubleks dairede oturuyorum. Evi alalı 3 ay oldu. Yağmur yağdığı zaman terastaki giderden su az gidiyor. Nalbur dan gideri açmak için tel aldım ama 20 santim sonra gitmiyor. Bende süzgecin olduğu yeri kırdım. Beton parçaları vardı temizledim. Sonra hortumu içine sokup su tuttum yine tıkandı gider. Giderin içine kamera ile bakılmasını istiyorum. Nerede ne sorun var tespit edilsin.

Cevap : Hacı bey gider tıkanıklığının sebebini kırmadan kameralı tespit cihazları ile buluyoruz. Gider borusunun içinde ne varsa cihazın ekranında aynen görünmektedir. Firmamızı arayarak gider görüntüleme ve gider tıkanıklığı açma hizmeti için servis kaydı açtırmanız yeterli olacaktır.

Daireyi Lağım Suyu Basıyor Sebebi Ne olabilir?

Soru : İstanbul Sultangazide kiracının oturduğu bodrum kat daire var. Bina 9 yıllık.İki defa daireyi lağım suyu bastı. Üst kattakilerin tuvalet suyu daireden çıkıyor. Parkeler bu yüzden mahvoldu. Bunun neden kaynaklandığının tespitini yaptırmak istiyorum. Bilgi verir misiniz.

Cevap : Tuvalet tıkanmasının birden fazla sebebi olabilir. Bina sakinleri tarafından tuvalete atılan tuvalet kağıdı,ıslak mendil,bez ve diğer yabancı maddelerden kaynaklanabilir. Bunun dışından binanın ana gider borularında olan yapısal sorunlar nedeniyle dairenizde taşmalar olabilir. Kameralı cihazlar ile binanın ana gider borularının kontrollerini kırmadan yapıyoruz. Tuvalet tıkanmasına ve lağım taşmasına sebebiyet veren hususu kesin olarak tespit ediyoruz. Bunun dışında binanızın rögar ve yağmurluk giderleri de kontrol ediliyor. Bizimle irtibata geçerseniz yardımcı oluruz

100% Kırmadan Tuvalet Açma Yapıyor musunuz?

Soru : Merhaba.5 katlı bir binada dublex dairede oturuyorum.Hem üst katta  hemde alt katta tuvalet var ikisi de klozet.5 yaşında ki oğlum biz yokken tuvalete temizlik bezini atıp sifonu çekmiş.Bir kaç gündür hiç sorun yaşamıyorduk ancak son zamanlarda tuvalet sadece suyu çekiyor ama diğer giderler gitmiyor.Belki çözüm olur diye kimyasal boru tıkanıklığı açma sıvısı kullandım ama oda fayda vermedi.Siz evde yada bina da diğer yerlerde  herhangi bir yeri kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma yapıyor musunuz. Ayrıca kırmadan tuvalet açma işlem ücreti nedir tahmini ne kadar sürer.Çalışan insanlar olduğumuz için bizim evde olduğumuz saatlerde gelmeniz gerekecektir.

Cevap : Merhaba.İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farksız kırmadan ve kesinlikle hiç bir yere zarar vermeden tıkanıklık açma servisimizvardır.Yaşamakta olduğunuz sorunları daha önce defalarca garantili olarak çözmüş tuvalet tıkanıklığı açma servisi olarak doğru yerde olduğunuzu söylemek isteriz. Arzu ederseniz 7/24 çalışan kırmadan tıkanıklık açma ustalarımız evinize gelip özel tıkanıklık açmarobotları ile 30 dk da sorununuz garantili olarak çözer.

Sıhhi Tesisat

Su Tesisatı Hizmetlerimiz

Tıkanıklık Açma

Tuvalet - Lavabo - Boru-  Gider - Süzgeç - Kanal

7/24 her türlü kırmadan tıkanıklık açma çözümlerimiz ile yanınızdayız.

Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan - Noktasal - Dinlemeli - Kameralı

100% noktasal dinleme cihazları ile su kaçağı tespiti yapıyoruz ve tamir ediyoruz.

Sıhhi Tesisat

Batarya - Süzgeç - Musluk - Sifon

Batarya su damlaması,sifon su kaçırması artık canınızı sıkmasın.

Su Tesisatı ve Komple Tadilat

Siz yorulmayın tesisat ustası aramayın.

Hemen arayın tüm su tesisatı tadilat ve tamir işlerinizi profesyonel tesisatçılarımız yapsın.

Petek Temizleme

Petek temizleme ile %30 varan ısı tasarrufu sağlayın.

Kış aylarında yüksek faturalara çözüm ve sıcacık evler için petek temizleme yaptırın.

7/24 Acil Tamirci

İstanbul Bağcılar / Esenler / Güngören / Bayrampaşa

Mobil acil su tesisatı servisimiz ile İstanbul'da Bağcılar ve yakında ilçelerde hizmetteyiz.
Şimdi Teklif Al
1
7/24 bize yazın. Hemen cevap veriyoruz.
7/24 Hemen Fiyat Al
Merhaba,

İstanbul'da 100% su kaçağı bulma ve 7/24 tıkanıklık açma hizmet veriyoruz. Su kaçağını tespit edemezsek veya tıkanıklığı açamazsak ücret talep etmiyoruz.

2 yıl garantili hizmet veriyoruz.